Скрудж Мак-Дак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прототипом Скруджа МакДака був Ебенезер Скрудж

Скрудж МакДак (англ. Scrooge McDuck) або дядько Скрудж (англ. Uncle Scrooge) — персонаж мультфільмів, казок і коміксів, антропоморфний качур-мільярдер шотландського походження з міста Глазго, головний герой діснеївського мультсеріалу «Качині історії», дядько Дональда Дака і Деллі Дак, двоюрідний дідусь Крячика, Квачика і Кручика[en] (Г'юї, Дьюї та Луї)] Даків — синів Делли і племінників Дональда. Мати — Дауні МакДак (О'Дрейк), батько — Фергюс МакДак, сестри — Матильда фон Дрейк (МакДак) (дружина Людвіга фон Дрейка]) і Гортензія Дак (МакДак) (мати Дональда). Скруджа вважають одним із найвідоміших символів підприємницької діяльності, темпераменту і вміння виживати в реаліях американської мультиплікації та коміксів.

У популярній культурі[ред. | ред. код]

Культурний вплив[ред. | ред. код]

Журнал Forbes регулярно включає Скруджа у свій щорічний список «Forbes Fictional 15» найбагатших вигаданих персонажів світу.[1]

У мультсеріалі «Гріфіни» в епізоді «Lottery Fever» Пітер Гріфін травмує себе, намагаючись зануритися у купу монет, як Скрудж Макдак.

У епізоді серіалу «Breaking Bad», «Похований» у 2013 році, колег Соула Гудмена Патрік Кубі зауважує однодумцю Х'юелу Бабіно «ми тут, щоб зробити роботу, а не вдавати Скруджа Макдака», коли Х'юел лежить на купі готівки Уолтера Вайта.

У 2007 році міська рада міста Глазго включив Скруджа Макдака в список видатних городян [25]. На сайті міської ради Глазго Скрудж поміщений в графу «Вигадані персонажі» разом з Завгоспом Віллі з мультсеріалу «Сімпсони»[2].

На основі коміксів Дона Роси «The Life and Times of Scrooge» в 2014 році був випущений музичний альбом Туомаса Холопайнен The Life and Times of Scrooge.

Всесвіт Скруджа Макдака[ред. | ред. код]

Файл:Berlin Wall6349.JPG
Скрудж МакДак на Берлінській стіні

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 1. Scrooge McDuck. Forbes (en). Процитовано 2020-04-28. 
  2. Скрудж Макдак встал вровень с премьером Британии. www.vokrugsveta.ru (ru). Процитовано 2020-04-28. 

Посилання[ред. | ред. код]