Скупий (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скупий
L'Avare
Жанр комедія, екранізація
Режисер Луї де Фюнес
Жан Жиро
Продюсер Крістіан Фешнер
У головних
ролях
Луї де Фюнес
Мішель Галабрю
Композитор Жан Бізе
Країна  Франція Франція
Рік  1980
IMDb: ID 0078813

«Скупий» — французька кінокомедія, екранізація відомої п'єси Мольєра.

Сюжет[ред.ред. код]

Гарпагон (Луї де Фюнес) — людина достатньо багата, але відомий хворобливою скупістю. Свій капітал у виді скрині золотих монет він закопав в своєму саді і суворо слідкує за тим, щоби його скарб не був знайдений кимось із домочадців. Від його скупості страждають не тільки його слуги, які вимушені носити лахміття і працювати за двох, але також його діти. Свою доньку Елізу він збирається видати заміж за старого багатія Ансельма тільки через те, що він готовий відмовитись від приданого. Для сина Клеанта він підшукав в дружини немолоду вдову. Тим часом серця молодих людей вже належить іншим: Еліза кохає Валера, нащадка відомого роду, який якось врятував їй життя і, покохав її, найнявся керуючим до її батька, приховавши своє походження; Клеант закоханий в юну Маріану, небагату дівчину, що живе разом із матір'ю. Не надіючись на розуміння батька, діти Гарпагона вирішують влаштувати свою долю самі, без його згоди. Еліза таємно заручається з Валером, а Клеант вирішує позичити гроші у лихваря, щоби одружитись на Маріані, як раптом виявляється, що Гарпагон сам має намір одружитися із нею і вже доручив свасі домовитись із матір'ю дівчини. Ситуацію рятує прислуга Клеанта Ляфлеш, який виявляє скриню Гарпагона і переховує її, щоби змусити скупаря одружити сина з Маріаною.

У ролях[ред.ред. код]

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Цей фільм — перша й остання режисерська робота Луї де Фюнеса. Допомагав великому коміку в режисерській справі його найкращий друг — кінорежисер Жан Жиро. Також де Фюнес є одним зі сценаристів фільму.
  • Ідею цього фільму Луї де Фюнес виношував давно, аж з п'ятидесятих років. Тоді йому запропонували зіграти Гарпагона в одному з театрів. З тих пір він загорівся бажанням екранізувати «Скупого».
  • Луї де Фюнес у житті сам досить часто проявляв диктаторські замашки і був досить економним. Його сини вважали, що економність де Фюнеса — звичайна жадібність. 47-річний син де Фюнеса — Олів'є розповідав про свого батька: «Мій батько був надзвичайно скупий. Якось він примусив мене поміняти куплені мною спортивні черевики на дешевші, вважаючи, що вони занадто дорогі. Він ніколи не вітав зі святами мою маму і нічого не дарував їй у річницю весілля і дні народження. Батько постійно носив при собі на поясному ремені велику зв'язку ключів від усіх шаф, дверей та ящиків, на яких, де тільки можна, були замки. Він прискіпливо перевіряв кожний рахунок. Шість разів він змушував мене пробуватись у кіно, а коли я заявив, що хочу бути пілотом, став влаштовувати страшні скандали. Словом, у сім'ї він був справжнім тираном».[1]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]