Скірко Леонід Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Леонід Скірко

Леоні́д Микола́йович Скірко́ (народився 27 квітня 1939(19390427) в смт. Щербинівка, помер 8 червня 2012 в місті Торонто, Канада) — канадський співак українського походження, бас-баритон.

Біографія[ред.ред. код]

У 1949 з табору переміщених осіб в Аугсбурзі, Німеччина, батьки емігрували до Бразилії, а в 1955 переїхали до Канади.

Музичну кар'єру розпочав в Макмастерському університеті в Гамільтоні як член Оперного товариства МакМастер. У 1969 переїхав до Західної Німеччини, де працював у Пфальцтеатрі в Кайзерслаутені і Державному театрі в Бонні.

У 1974 повернувся до Канади, де вчився вокалу в професора Казиміра Олешкевича і маестро Григорія Шведченка. Протягом п'яти років співав у хорі Романа Іванова.

Виконував роль Карася в першій постановці Канадської Української Опери «Запорожець за Дунаєм» (1975) і сольні партії в інших українських операх і оперних концертах.

У сезоні 1978 — в складі Канадської оперної компанії: виконував роль Кардинала в «Жанні д'Арк», Графа Сепрано — у «Ріголетто», і Поліцейського комісара — у «Der Rosenkavalier», Максима в українській опері «Купало» в Торонто (1979) і в Едмонтоні (1981). Виступав в Карнегі-Холі з Канадійською оперною компанією[1].

У 1980 Скірко записав пісенний альбом «Україна встає», в якому він — соліст головної та інших пісень; згодом підготував альбом українських народних пісень «Ти жива, Україно».

У 1982 виступає на світовій прем'єрі кантати Сергія Єременка «Завойовники Прерій», з хором «Дніпро» і Симфонічним оркестром Едмонтону.

У 1985 і 1987, Український фонд тисячоліття записав 35 концертів духовної музики Дмитра Бортнянського для світової прем'єри під керівництвом диригента Володимира Колесника. Скірко веде сольні партії в 13 з 35 концертів. Для цього проекту Колесник вибрав п'ятдесят співаків, що прибували на прослуховування з усієї Північної Америки для проекту на святкування Тисячоліття українського християнства.

Скірко співпрацював у дуеті з Ганною Колесник і виступав на багатьох концертах по всій Канаді і Сполучених Штатах. Він також співав як регент в Українській православній церкві і також супроводжував виконання національних пісень грою на акордеоні.

Леонід Скірко виконав більше 30 оперних ролей на двох континентах і сімома мовами — українською, португальською, італійською, французькою, німецькою, російською й англійською.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]