Перейти до вмісту

Сливовиця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Сливовиця
Слив'янка з (за годинниковою стрілкою) Хорватії, Чехії, Угорщини та Сербії
Типміцний напій
Країна походженняслов'яномовні країни Центральної Європи та Балкани
Початок виробництваXIV—XV ст.
Міцність напою40—70 %
Колірпрозорий, блідо-жовтий
Складникитерносливи

Сливовиця, слив'янка[1] — сливовий бренді[2], який виробляють у Центральній та Південно-Східній Європі, як на комерційних, так і на приватних підприємствах. Основними виробниками є Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Греція, Угорщина, Північна Македонія, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Україна та Хорватія.

Спирт для сливовиці отримується зі збродженого сливового соку.

Виробництво

[ред. | ред. код]

Процес дистиляції

[ред. | ред. код]

Як базовий фрукт для дистиляції використовуються лише терносливи[3]. Перед початком виробничого процесу сливи злегка віджимають або іншим чином пошкоджують, щоб прискорити процес ферментації, але не пошкодити їхні розмелені ядра. До соку можна додати дріжджі, крохмаль або цукор. Потім суміш залишають бродити. Може бути один або кілька етапів дистиляції, залежно від бажаного кінцевого продукту або регіону виробництва, а також витримка для посилення тонких смакових якостей дистиляту.

Деякі сучасні технології виробництва, наприклад, ті, що використовуються у Clear Creek в Орегоні, не використовують кісточки для бродіння, щоб створити менш терпкий або гіркий смак[4].

Імітацію сливовиці виготовляють, ароматизуючи спиртні напої сливовим соком і штучною олією гіркого мигдалю[3].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Слив'янка. Горох — українські словники (укр.). Процитовано 29 квітня 2025.
  2. Haraksimová, Erna; Rita Mokrá; Dagmar Smrčinová (2006). slivovica. Anglicko-slovenský a slovensko-anglický slovník. Praha: Ottovo nakladatelství. с. 775. ISBN 80-7360-457-4.
  3. а б Ward, Artemas (1911). Slivovitz. The Grocer's Encyclopedia. New York. с. 567.
  4. Moskowitz, Brett (8 жовтня 2019). Plum Line: Slivovitz’s Past & Future. Neat Pour (англ.). Архів оригіналу за 11 жовтня 2019. Процитовано 29 квітня 2025.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Radek Bartoníček, Artikel: Slivovice: pálení začíná — Artikel über Schwarzbrenner in der mährischen Slowakei, slovacko.org (eingesehen am 10. März 2011)