Слобожанська селищна громада (Дніпропетровська область)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Слобожанська територіальна громада
Герб громади
Герб громади
Основні дані
Країна Україна Україна
Область Дніпропетровська область
Район Дніпровський район
Код КАТОТТГ UA12020250000010438
Утворена 14 серпня 2015 року
Адмін. центр Слобожанське
Облікова картка Слобожанська громада
Телефонні коди +38056 / +380562
Поштові індекси 52005 (смт Слобожанське), 52010 (село Балівка), 52041 (село Олександрівка), 52012 (село Партизанське), 52052 (село Степове)
Територія та населення
Площа 282,2 км²
Населення 23 191 особа (2020)
Густота 82,18 осіб/км²
Населені пункти
Міста 0
Смт 1
Села 5
Селища 0
Органи влади
Рада Слобожанська селищна рада
Адреса смт Слобожанське, вул. Василя Сухомлинського, 56б
Вебсторінка http://slobozhanska-gromada.gov.ua/
Голова громади Іван Миколайович Камінський
Мапа громади
Мапа Слобожанської територіальної громади

Слобожанська територіальна громада (до 2016 року — Ювілейна[1]) — територіальна громада в Україні, у Дніпровському районі Дніпропетровської області. Адміністративний центр — смт Слобожанське. Утворена 14 серпня 2015 року шляхом об'єднання Ювілейної селищної ради та Степнянської сільської ради Дніпропетровського району.

Історія громади[ред. | ред. код]

Згідно рішенню Дніпропетровської обласної ради «Про утворення Ювілейної селищної територіальної громади» у 2015 році , утворилась перша на Дніпропетровщині, одна з перших в Україні. Тоді у склад територіальної громади увійшли смт Слобожанське та село Степове.

12 травня 2016 року Постановою Верховної Ради України №1353-VIII Ювілейне перейменоване в селище Слобожанське, в рамках декомунізації в Україні, адже було назване на честь 70-річчя Жовтневого перевороту[2]. Через це назва громади змінилася на Слобожанську селищну територіальну громаду. Вже у 2019 році депутатським корпусом Слобожанської селищної ради були ініційовані та прийняті рішення про приєднання до громади трьох сільських рад: Олександрівської, Балівської, Партизанської.

Населені пункти[ред. | ред. код]

До складу громади входять шість населених пунктів:

Місце розташування[ред. | ред. код]

Слобожанська територіальна громада межує на півночі з Підгородненською, Піщанською та Чумаківською, на сході - з Ілларіонівською, на півдні – з містом Дніпро, на заході – з Обухівською та Петриківською територіальними громадами.

Освітні заклади громади[ред. | ред. код]

У громаді функціонує 13 закладів освіти, з них – 3 загальноосвітні школи, у тому числі в смт Слобожанське – 2 школи (І ступеня та ІІ-ІІІ ступеня), в селі Степове – 1 школа (І-ІІІ ступеня), в яких навчаються 1940 учнів, 3 ліцеї по одному в селі Балівка, в селі Партизанське та в селі Олександрівка, в яких навчаються 956 учнів та 7 дошкільних навчальних заклади: ДНЗ № 1 «Червона шапочка», ДНЗ № 2 «Берізка», ДНЗ № 3 «Сонечко», ДНЗ № 4 «Дивосвіт», ДП «Пролісок», ДП «Івушка», ДП «Рябінушка», які відвідують 1072 дитини.

Заклади культури[ред. | ред. код]

На території Слобожанської громади функціонує 10 установ культури, у тому числі: 4 клубних заклади, 1 школа естетичного виховання та 5 сільських бібліотек.

Також на території громади працює Центр громадської активності – «Молодіжний центр «Смарт», з підрозділами у кожному з населених пунктів. Центр створено у 2019 році з метою підвищення активності громадян Слобожанської громади, шляхом надання необхідних знань та навичок для забезпечення сталого розвитку громади

Спорт у громаді[ред. | ред. код]

Гра баскетбольної Суперліги: БК «Прометей»— БК «Дніпро». На базі спортивного комплексу «Слобожанський»

Розвиток спортивного напрямку в громаді здійснює комунальний заклад «Слобожанський селищний центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"» створений в 2012 році. У Слобожанському функціонує спортивний комплекс «Слобожанський», який відкрили у 2018 році. У 2021 році завершили будівництво сучасного басейну на базі спорткомплексу.

Крім того, активно розвивається приватна спортивна інфраструктура, а саме: тенісний клуб «Максимус» на території якого розташовані три тенісні корти, тренажерний зал, фітнес зал, басейн, дитяча кімната.

Також клуб спорту та і розвитку «Платан» в якому розміщені тренажерний зал, фітнес-студія, дитячий клуб, танцювальна студія. На території громади у селищі Слобожанське базується жіночий волейбольний клуб «Прометей», чемпіон України сезону 2020/2021. Також у селищі виступає чемпіон Української баскетбольної Суперліги сезону 2020/2021 чоловічий баскетбольний клуб «Прометей».

Заклади охорони здоров'я[ред. | ред. код]

У власності Слобожанської громади перебувають 2 заклади охорони здоров’я: комунальне підприємство «Слобожанська центральна лікарня» та комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги».

Будівля Слобожанської центральної лікарні (раніше Дніпропетровська центральна районна лікарня)

КП «Слобожанська центральна лікарня» Слобожанської селищної ради (колишній комунальний заклад «Дніпропетровська центральна районна лікарня» Дніпропетровської обласної ради) прийнято до комунальної власності Слобожанської селищної територіальної громади у грудні 2019 року. Лікарня обслуговує населення 8 територіальних громад Дніпровського району Дніпропетровської області, а саме: Слобожанської і Обухівської селищних громад, Підгородненської міської громади, Миколаївської, Новоолександрівської, Сурсько-Литовської, Чумаківської та Любимівської сільських громад, що складає понад 80,0 тисяч осіб. Також лікарня надає медичні послуги частині населення лівого берегу міста Дніпро.

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Слобожанської селищної ради створено громадою у листопаді 2020 року та розпочало свою роботу у лютому 2021 року, коли до складу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Слобожанської селищної ради з комунальної власності Дніпровського району були передані 5 АЗПСМ: Слобожанська, Степнянська, Партизанська, Балівська, Олександрівська та 2 фельдшерські пункти: Нижньодніпровський (ж/м Молодіжне) та у селі Василівка.

Партнери[ред. | ред. код]

Міжнародне партнерство Слобожанської територіальної громади

Міжнародні партнери:[ред. | ред. код]

Українські партнери:[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ВВРУ, 2017, № 2, стор. 51
  2. Про перейменування деяких населених пунктів. Голос України. Процитовано 21 травня 2016. 
  3. Jātniece, Laima (11 жовтня 2022). FOTO: Pašvaldība paraksta sadarbības līgumu ar Slobožansku [PHOTO: The municipality signs a cooperation agreement with Slobozhanske]. adazi.lv (lv-LV). Процитовано 13 жовтня 2022. 
  4. Слобожанська селищна рада підписала Угоду про співпрацю з муніципалітетом Адажі. slobozhanska-gromada.gov.ua (укр.). Процитовано 13 жовтня 2022. 
  5. а б Міжнародна співпраця. slobozhanska-gromada.gov.ua (укр.). Процитовано 25 січня 2023. 
  6. а б Слобожанська громада підписала Меморандуми про співпрацю. slobozhanska-gromada.gov.ua (укр.). Процитовано 25 січня 2023.