Смедлі Батлер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Смедлі Дарлінгтон Батлер
Smedley Darlington Butler
Smedley Darlington Butler
SmedleyButler.jpeg
Ім'я при народженні Smedley Darlington Butler
Прізвисько "Old Gimlet Eye" (Старе свердлильне око)
«The Fighting Quaker» (Квакер, що б'ється)
«Old Duckboard» (Стара полоскальниця)
Народження 30 липня 1881(1881-07-30)
США Вест-Честер, Пенсільванія, США
Смерть 21 червня 1940(1940-06-21) (58 років)
США Філадельфія, Пенсільванія, США
злоякісна пухлина
Поховання Oaklands Cemetery[d]
Рід військ Seal of the United States Marine Corps.svg Корпус морської піхоти США
Освіта The Haverford School[d]
Роки служби 18981931
Партія Республіканська партія США
Звання US-O8 insignia.svg Генерал-майор
Командування 13-й полк морської піхоти,
Експедиційний корпус морської піхоти в Китаї
Війни / битви Іспансько-американська війна
Філіппіно-американська війна
Боксерське повстання
Бананові війни
* Окупація Гаїті
Мексиканська революція
Перша світова війна
* Західний фронт
Нагороди
US Navy Medal of Honor (1913 to 1942).png US Navy Medal of Honor (1913 to 1942).png
Marine Corps Brevet Medal ribbon.svg
Медаль «За видатні заслуги» ВМС США
Медаль «За видатні заслуги» армії (США)
Ordre de l'Etoile Noire Officier ribbon.svg
Marine Corps Expeditionary Medal ribbon.svg Marine Corps Expeditionary Medal ribbon.svg Marine Corps Expeditionary Medal ribbon.svg Spanish Campaign Medal ribbon.svg
China Campaign Medal ribbon.svg Philippine Campaign Medal ribbon.svg Nicaraguan Campaign ribbon 1912.svg Haitian Campaign Medal ribbon.svg
Dominican Campaign Medal ribbon.svg Mexican Service Medal ribbon.svg
Медаль Перемоги у Першій світовій війні (США)
Yangtze Service Medal ribbon.svg
Ordre national du Merite Officier ribbon.svg
Смедлі Батлер у Вікісховищі?

Смедлі Дарлінгтон Батлер (англ. Smedley Darlington Butler) (*30 липня 1881, Вест-Честер, Пенсільванія — †21 червня 1940, Філадельфія) — американський військовий діяч, генерал-майор морської піхоти США, двічі кавалер Медалі Пошани.

Присвятивши 34 роки військовій службі в лавах морської піхоти США генерал-майор Батлер, який за свій непоступливий характер отримав прізвисько Старе свердлильне око та Стара полоскальниця, на час своєї смерті мав найбільшу кількість військових нагород в історії Корпусу морської піхоти США. Протягом третини віку Смедлі Батлер брав участь в бойових діях у різних кінцях світу: на Філіппінах, в Китаї, у Центральній Америці та на Карибах за часів Бананових війн, й у Франції у ході Першої світової війни.

На кінець своєї кар'єри він отримав 16 військових нагород, 5 з яких були за особистий героїзм та мужність. Генерал Батлер є один з 19 чоловік, що двічі були нагороджені Медаллю Пошани, один з трьох американських морських піхотинців, що відзначені Медаллю позачергового звання морської піхоти США та Медаллю Пошани, й єдиний, хто був тричі нагороджений цими Медалями, кожного разу за окремі прояви хоробрості.

Після завершення служби в Збройних силах США він служив Директором Громадської безпеки у Філадельфії протягом двох років й виступав з суворою критикою американського воєнного авантюризму. У виданій ним в 1935 році книзі «Війна — це рекет» (англ. War is a Racket), Батлер описав природу військово-промислового комплексу та заінтересованість у війнах його керівників та магнатів. Незабаром, він став дуже популярним оратором й виступав на мітингах ветеранів, пацифістів та релігійних груп протягом 1930-х.

У 1934 генерал був утягнутий у гучний скандал, пов'язаний з його публічними звинуваченнями військових промисловців у заколоті проти Президента Франкліна Д. Рузвельта. Особи, проти яких виступав Батлер з гострою критикою відхиляли ці обвинувачення та факт існування змови, а преса кепкувала над так званими викриттями. Однак заключна доповідь спеціального комітету Конгресу США встановила факт, що заколот існував, проте ніхто не підпав під судові розслідування. На думку багатьох істориків змова промисловців та високопосадовців серед військових ще не дійшла до стадії ретельної підготовки та мала тільки загальні нариси, що ними обговорювалися.

Біографія[ред.ред. код]

Афоризми генерала Батлера[ред.ред. код]

«Жоден з американців, з якими я розмовляв, не бажає бачити свого сина в чині Невідомого Солдата. [1].

Оригінальний текст (англ.)

«Коли я чую, що хтось мене лає, я навіть не повертаю голову, щоб подивитися, хто це. [2].

Оригінальний текст (англ.)

«Як усі представники військової професії, я ніколи не мав власних думок, поки не залишив військову службу. Мої розумові здібності залишалися в напівзамороженому стані, доки я підкорявся наказам вищестоящих командирів. Це типово для всіх військовослужбовців. [3].

Оригінальний текст (англ.)

Like all the members of the military profession, I never had a thought of my own until I left the service. My mental faculties remained in suspended animation while I obeyed the orders of higher-ups. This is typical with everyone in the military service.

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]