Знаряддя смерті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Знаряддя смерті» (англ. The Mortal Instruments) — серія з 6 книг в стилі фантастики та міського фентезі написаних Касандрою Клер. Остання книга була опублікована 27 травня 2014. «Знаряддя смерті» є другою з п`яти частин «Хронік сутінкових мисливців».

Історія видання[ред.ред. код]

  1. Місто Кісток (англ. City of Bones) — опубліковано 27 березня 2007 року.
  2. Місто Попелу (англ. City of Ashes) — опубліковано 25 березня 2008 року.
  3. Місто Скла (англ. City of Glass) — опубліковано 24 березня 2009 року.
  4. Місто падших ангелів (англ. City of Fallen Angels) — опубліковано 5 квітня 2011 року.
  5. Місто загублених душ (англ. City of Lost Souls) — опубліковано 8 травня 2012 року.
  6. Місто небесного вогню (англ. City of Heavenly Fire) — опубліковано 27 травня 2014 року.

Головні герої серії[ред.ред. код]

Кларисса «Клері» Фрей / Кларисса Морґенштерн — описана як рудоволоса зеленоока дівчина 16 років. Вона невисокого росту та худорлява настільки, що деколи здається молодшою за свій вік. Кларисса має здібності до малювання, як і її мати. У першій книзі Кларисса дізнається, що вона не належить до звичайного світу людей, а є донькою сутінкового мисливця. Найкращим другом Клері є Саймон Льюіс, сама вона закохана в Джейса.

Джейс Вейленд /Лайтвуд / Морґенштерн є сутінковим мисливцем. Він високий із золотавим волоссям, тіло Джейса вкрите шрамами від рун або магічних знаків. Він є одним із найкращих нефілімів.

Саймон Льюіс — найкращий друг Клері, хлопець із коричневим волоссям, карими очима, в окулярах. У другій частині серії книг Саймон стає вампіром.

Ізабель «Іззі» Лайтвуд є нефілімом (сутінковим мисливцем). Надзвичайно красива та жіночна.

Александер «Алек» Лайтвуд — старший брат Ізабелі. У серії книг Алек спочатку закоханий у Джейса, але згодом починає зустрічатися із Маґнусом Бейном.

Маґнус Бейн є Верховним магом Брукліна. Йому понад 800 років, проте має вигляд 19-річного хлопця.

Приквели та сиквели серії[ред.ред. код]

Приквели[ред.ред. код]

Касандра Клер написала серію книг-приквелів під назвою «Диявольські пристрої» (англ. The Infernal Devices).

Сиквели[ред.ред. код]

Анонсовано, що після серії «Смертельні знаряддя» буде опублікована серія книг «Темні хитрощі» (англ. The Dark Artifices).

Екранізації[ред.ред. код]

10 червня 2010 року було анонсовано вихід першої стрічки із серії під назвою «Знаряддя смерті: Місто кісток» (англ. The Mortal Instruments: City of Bones). Прем’єра відбулася 21 серпня 2013 року. Проте фільм провалився в покаті, і знімання другої частини «Знаряддя смерті: Місто праху» скасували.

12 січня 2016 року на телеканалі Freeform[en] (попередня назва ABC Family) розпочато показ телесеріала «Сутінкові мисливці» (англ. Shadowhunters), сюжет якого заснований на книжковій серії «Знаряддя смерті» письменниці Касандри Клер та фільмі «Знаряддя смерті: Місто кісток» 2013 року.

Зовнішні посилання[ред.ред. код]