Смерть лорда Еджвера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Смерть лорда Еджвера
англ. Lord Edgware Dies
англ. Thirteen At Dinner[1]
Жанр детектив
Форма роман
Автор Агата Крісті
Мова англійська
Опубліковано 1933
Країна Flag of the United Kingdom (1-2).svg Велика Британія
Цикл Еркюль Пуаро
Попередній твір Тринадцять загадкових випадків
Наступний твір Пес смерті
Сайт agathachristie.com/stories/lord-edgware-dies(англ.)

CMNS: Цей твір у Вікісховищі

«Смерть лорда Еджвера» (англ. Lord Edgware Dies) — детективний роман англійської письменниці Агати Крісті за участю Еркюля Пуаро і його приятелів Капітана Гастингса і інспектора Скотленд-Ярда Джеппа. Уперше опублікований у вересні 1933 року британським видавництвом «Collins Crime Club». Роман ліг в основу декількох кінофільмів і телесеріалів.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія роману розвертається в Лондоні і його середмістті. У центрі сюжету лежить розслідування вбивства багатого й знатного сімейного тирана - лорда Еджвера, якого підспудно (прямо в романі це не констатується) викривають у схильності до садизму.

Вбивство відбувається у власному кабінеті лорда Еджвера в його будинку. При цьому обставини вбивства, на відміну від більшості інших романів А. Крісті, не представляют собою нічого цікавого. Інтрига полягає в тім, що вбивство супроводжувалося костюмованим розіграшем, і протягом усього роману слідчий намагається зрозуміти, хто стояв за цим розіграшем, і чи має воно взагалі відношення до вбивства.

Як і в деяких інших романах А. Крісті («Смерть на Нилі», «Зло під сонцем» та ін.), Еркюль Пуаро стає безпосереднім свідком і навіть мимовільним учасником подій, які передували вбивству. Капітан Гастингс і інспектор Джепп виступають у романі у своїх класичних амплуа. Як і в інших романах А. Крісті за участю Гастингса, оповідання роману ведеться від його особи.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. (unspecified title)ISBN 1-903047-77-3