Смерть лорда Еджвера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Смерть лорда Еджвера» (англ. Lord Edgware Dies) — детективний роман Агати Крісті за участю Еркюля Пуаро і його приятелів Капітана Гастингса і інспектора Скотленд-Ярда Джеппа. Уперше опублікований у вересні 1933 року британським видавництвом Collins Crime Club. Роман ліг в основу декількох кінофільмів і телесеріалів.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія роману розвертається в Лондоні і його середмістті. У центрі сюжету лежить розслідування вбивства багатого й знатного сімейного тирана - лорда Еджвера, якого підспудно (прямо в романі це не констатується) викривають у схильності до садизму.

Вбивство відбувається у власному кабінеті лорда Еджвера в його будинку. При цьому обставини вбивства, на відміну від більшості інших романів А. Крісті, не представляют собою нічого цікавого. Інтрига полягає в тім, що вбивство супроводжувалося костюмованим розіграшем, і протягом усього роману слідчий намагається зрозуміти, хто стояв за цим розіграшем, і чи має воно взагалі відношення до вбивства.

Як і в деяких інших романах А. Крісті («Смерть на Нилі», «Зло під сонцем» та ін.), Еркюль Пуаро стає безпосереднім свідком і навіть мимовільним учасником подій, які передували вбивству. Капітан Гастингс і інспектор Джепп виступають у романі у своїх класичних амплуа. Як і в інших романах А. Крісті за участю Гастингса, оповідання роману ведеться від його особи.

Посилання[ред. | ред. код]