Смоленська (станція метро, Фільовська лінія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

55°44′55″ пн. ш. 37°34′58″ сх. д. / 55.74861° пн. ш. 37.58278° сх. д. / 55.74861; 37.58278

Смоленська
Фільовська лінія
SmolenskayaFL-mm.jpg
Загальні дані
Тип Колонна трипрогінна мілкого закладення
Глибина закладення 8 м
Проектна назва Смоленська площа
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 15 травня 1935 року
Архітектор(и) С. Г. Андриевский(рос.), Т. Н. Макарычев(рос.)
Архітектор(и) вестибюлів В. Г. Поликарпова (рос.), А. А. Марова (рос.)
Інженер(и)-конструктор(и) Н. И. Ушаков (рос.)
Пересадка на Moskwa Metro Line 8.svg Плющиха
Виходи до Смоленська площа
Час відкриття 5.30
Час закриття 1.00
Код станції 056, См
Фільовська лінія
оборотні тупики
СЗГ до АПЛ
Кунцевська
Піонерська
Фільовський парк
оборотні тупики
Багратіонівська
ТЧ-9 «Філі»
Філі
Кутузівська
Студентська
Міжнародна
Виставкова
оборотні тупики
Київська  +зал
Смоленський метроміст
р. Москва
Смоленська
Арбатська
Олександрівський сад
СЗГ СЛ
СЗГ до АПЛ

«Смоленська» — станція Фільовської лінії Московського метрополітену. Розташована на лінії між станціями «Арбатська» і «Київська». Між «Смоленською» і «Київською» знаходиться відкрита ділянка і побудований в 1937 Смоленський метроміст.

Була відкрита 15 травня 1935 у складі ділянки першої черги «Вулиця Комінтерну» (на середину 2010-х — «Олександрівський сад») -«Смоленська».

З 1953 по 1958 ділянку мілкого закладення «Калінінська» — «Київська» було закрито. Станція використовувалася під склад.

Вестибулі і пересадки[ред.ред. код]

За первинним проектом станція мала два вестибуля: західний, який знаходився на зовнішній стороні Садового кільця; і східний, який знаходився посередині Садового кільця. Західний вестибуль з'єднувався з містком над коліями, в західній стороні станції. Східний вестибуль з'єднувався підхідним коридором з підземною галереєю, яка проходила під землею паралельно станції. Підземна галерея закінчувалася виходами до містків над коліями, розташованими у західній та східній сторонах станції[1]

Східний вестибуль розташовувався посередині Садового кільця, і був розібраний при його розширенні через два роки після відкриття станції. Виходи з підземної галереї на станцію були замуровані, замість них зробили виходи на поверхню. Галерея стала підземним переходом під вулицею, до речі найпершим у Москві. Підхідний коридор від колишнього східного вестибуля до підземної галереї, зберігся. Сам підхідний коридор схований за залізними дверима, і тепер там службові приміщення.

Зараз на станції один вестибуль (західний), вбудований в будівлю на зовнішній стороні Садового кільця. Сучасний вестибуль було вбудовано в житловий будинок в середині 1950-х років, замінивши первісний, виконаний у вигляді окремої будівлі. Місток над коліями в східній стороні станції де раніше був вихід, зберігся. Але сходи на прямуючі на місток, впираються в зачинені двері, за дверима знаходяться службові приміщення станції.

Технічна характеристика[ред.ред. код]

Конструкція станції — колонна мілкого закладення (Глибина закладення — 8 метрів). Споруджена за типовим проектом з монолітного бетону та залізобетону.

Оздоблення[ред.ред. код]

Колони оздоблені сірим мармуром, підлога оброблена рожевим мармуром. Колійні стіни оздоблені бежевою шестикутною метлаською плиткою вгорі і сіркою чотирикутною з долу.

Колійний розвиток[ред.ред. код]

У 1935–1937 роках станція була кінцевою. Для обороту існував пошерсних з'їзд з боку «Арбатської». Потяги прибували тільки на першу колію і з нього ж виїжджали назад. Надалі з'їзд було розібрано.

Перспектива[ред.ред. код]

У майбутньому планується організація пересадки на нову станцію Калінінської лінії. Нова станція також матиме пересадку на станцію «Смоленська» Арбатсько-Покровської лінії, проте прямої пересадки між нині існуючими станціями Арбатсько-Покровської та Фільовської ліній, розташованими один до одного практично впритул, мабуть, не буде, оскільки в цьому немає необхідності (дві лінії мають вже дві пересадки між собою і загальну станцію — «Кунцевську»). Відкриття переходу заплановано на 2015 рік[1].

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Плющиха. Официальный сайт Московского метрополитена. Архів оригіналу за 2012-05-31. Процитовано 28 февраля 2012.