Смолоскип (музей)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Громадський музей «Смолоскип»
Адреса Донецьк, вул. Північна, 19
Відкрито 5 листопада 2008

Громадський музей «Смолоскип» — унікальний музей в Донецьку, присвячений життєвому шляху Народних Героїв Українського Народу — дисидентів Василя Макуха і Олекси Гірника.

Музей було відкрито 5 листопада 2008 року в головному офісі всеукраїнської громадської організації інвалідів «Чорнобиль-Допомога». Знаходиться він за адресою вул. Північна, 19. Урочисте відкриття присвятили тридцятиріччю загибелі українського дисидента та політв’язня Олекси Гірника та сорокаріччю з дня самоспалення правозахисника Василя Макуха. «Смолоскип» - перший і єдиний в світі музей такого роду.[1]

Експозиція[ред.ред. код]

В музеї представлені особисті речі Василя Макуха та Олекси Гірника, а також унікальні документи які радянська влада намагалася знищити. До цих документів можна віднести листівки Олекси Гірника, які він розкидав перед самоспаленням біля могили Шевченка, фотокартки, випсики з архівів. Є навіть архівне свідчення про потуги КДБ розповсюджувати чутки, що самоспалені були алкоголіками і психічно нездоровими людьми, тому випадково згоріли. Окрім Олекси Гірника та Василя Макуха в музеї є речі, які пов’язані з Юрієм Михайловським та Марією Вітровою, які теж себе спалили. Також представлені матеріали про Миколу Бериславського.

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]