Снайпер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Поле зору крізь приціл снайперської гвинтівки
Маскувальна сітка снайпера

Сна́йпер (англ. sniper) — спеціальний боєць піхоти, або інших родів військ чи правоохоронних органів що уражає важливі цілі з першого пострілу, як правило із замаскованої засідки. Снайпери, звичайно використовують спеціальні снайперські гвинтівки обладнані оптичним прицілом. Вдосконалені снайпери мають великий досвід у точності стрільби, навичках маскування, прихованого пересування, спостереження, розрахунку траєкторії польоту кулі та інших чинників — вітру, температури, різниці висот і т.і.

Слово «снайпер» походить від назви дрібної та швидкої пташки — бекаса (англ. snipe). Оскільки полювання на цю птицю було доволі складним, тих кому це вдавалося називали снайперами.

Видатні снайпери[ред.ред. код]

Рекорди на відстань влучення[ред.ред. код]

В 1967 році, під час війни у В'єтнамі, снайпер морської піхоти США Карлос Хескок встановив рекорд відстані влучного пострілу в бойових умовах. Він був озброєний великокаліберним кулеметом M2 .50 Cal Browning з встановленим оптичним прицілом. З відстані 2286 метрів (2500 ярдів) влучним пострілом Хескоку вдалось вбити солдата В'єтконгу[1].

В березні 2002 року майстер-капрал (англ. Master corporal) Арон Пері (англ. Arron Perry, 3-ї батальйон ім. принцеси Патрісії канадської легкої піхоти) побив рекорд Карлоса Хескока на відстань влучного пострілу в бойових умовах, який протримався 34 роки. Під час операції «Анаконда» в Афганістані ним був зроблений влучний постріл на відстань 2310 метрів[2].

Через кілька тижнів капрал Роб Фурлонг (англ. Rob Furlong) з того ж батальйону встановив новий рекорд, влучивши в афганського повстанця, який переносив РПК на відстані 2430 метрів[2]. Обидва канадські снайпери були озброєні великокаліберними снайперськими гвинтівками McMillan Brothers TAC-50 (в канадській армії має позначення C15 Long Range Sniper Weapon).

Сержант Брайан Кремер (англ. Bryan Kremer) встановив рекорд для американських збройних сил в 2004 році влучним пострілом на 2300 метрів. Постріл був зроблений в Іраку з гвинтівки Barrett M82A1, ним був вбитий іракський повстанець[2].

Британський снайпер Крейг Гаррісон пострілом з моделі L115A3 Long Range Rifle (AWM) встановив світовий рекорд на влучний постріл в бойових умовах на відстань 2475 м. Рекорд встановлено в листопаді 2009 року в Афганістані, він перевершує попередній рекорд 2430 м встановлений Робом Фурлонгом в 2002 р.[3] Крейг Гаррісон використав нестандартний набій калібру .338 Lapua Magnum підвищеної потужності 91,4 мм завдовжки і 16,2 г (250 гран) кулею з високим аеродинамічним коефіцієнтом LockBase B408. Цей рекорд занесений до книги рекордів Гіннеса[4].

В червні 2017 року канадський снайпер — військовослужбовець 2-ої об'єднаної оперативної групи (JTF2) встановив рекорд, убивши в Іраку бойовика угруповання «Ісламська держава» з відстані 3540 метрів. Снайпер знаходився на височині та був озброєний великокаліберною снайперською гвинтівкою McMillan Tac-50, а куля, згідно повідомленню «The Globe and Mail», пролетіла майже 10 секунд, перш ніж уразити ціль. Цим пострілом вдалось зірвати атаку бойовиків ІДІЛ на табір іракських військових. Командування військ спеціального призначення Канади підтвердили інформацію[2][5].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]


Танк Це незавершена стаття з військової справи.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.