Снапс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Снапс – традиційна шведська горілка, що має трав'яний присмак.

Особливості виготовлення[ред. | ред. код]

Виготовляється з картоплі чи злаків. Варіанти спецій, що додаються – бузина, кмин звичайний, полин, звіробій звичайний, восковик, смородина чорна.

Культура подання[ред. | ред. код]

Снапс подається у спеціальних чарках (кришталевих або скляних) на видовженій ніжці. Цінителі спиртних напоїв п'ють снапс теплим, але більшість надають перевагу дуже холодному, що маскує різкий смак напою.

Традиційна шведська святкова закуска — . S.O.S.: sill (оселедець), ost (сир) та snaps (горілка на травах).

Снапс як атрибут святкового застілля[ред. | ред. код]

Щороку в п'ятницю між 19 і 26 червня у Швеції святкується Мідсаммер (Midsummer). Це свято літнього сонцестояння – одне з найбільших у країні, яке за обсягом святкування дорівнюється Різдву. Напередодні свята більшість людей збираються разом на природі, їдять молоду варену картоплю з оселедцем, на десертполуницю з вершками, п'ють снапс, співають пісні. Кожна наступна чарка снапсу супроводжується новою піснею.

П[[ час Різ]]два вживають смалахове з картопляною або бруквяною м'ячкою, запивають міцним алкоголем (серед яких снапс, горілка, медовуха). Так, чарки зі снапсом прикрашають зображенням Діда Мороза. Серед 10 найкращих різдвяних подарунків обов'язково є книга шведських рецептів снапсу.

Одним із атрибутів святкового столу на фестивалі поїдання раків (середина серпня) крім сиру, картоплі, овочів, стає пиво та снапс.

Різдвяна страва Норвегії смалахове, вживають з картопляною або бруквяною м'ячкою, запивають міцним алкоголем (снапс, горілка, медовуха).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]