Снопків

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Снопків
Львів
Снопків

Вулиця Тарнавського
Загальна інформація
Район Галицький, Личаківський, Сихівський
Адмінодиниця Галицький район (Львів)
Головні вулиці Кримська, Архипенка, Генерала Тарнавського, Снопківська,Тютюнників, Зелена,
Парки Снопківський парк, Дендропарк імені Бенедикта Дибовського
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap

Сно́пків — місцевість Галицького району Львова, обмежена вулицями Руставелі, Волоською, Снопківською, Стуса, Дністерською, Зеленою, Тарнавського та Архипенка.

Найстаріша забудова походить із часів Австро-Угорської імперії. Дуже багато споруд раннього конструктивізму, збудовані у міжвоєнний період. Часто трапляється забудова радянського періоду, а окремі житлові будинки споруджені в часи незалежності, переважно у XXI столітті.

Великі транспортні магістралі оминають Снопків, тому тут багато зелених зон. Це, а також близькість місцевості до центру міста, робить Снопків одним із найдорожчих та найкращих для проживання районів міста.

1913 року під час земляних робіт у маєтку Леваковських було знайдено кілька центнерів старих олов'яних куль. У зв'язку із цим стала відомою історія про те як покійний Владислав Леваковський наприкінці повстання 1863 року закопав у маєтку 40 тис. куль і поблизу липової алеї велику кількість бельгійських карабінів.[1]

Назва[ред. | ред. код]

Назва місцевості походить від фільварку «Снопків», що містився приблизно там, де нині речовий ринок при стадіоні «Україна», який побудували на Снопкові 1963 року. Власником фільварку Снопків на початку XIX ст. був львівський архітектор французького походження П'єр Дені Ґібо, що дотримувався стильових принципів класицизму. Працював у Львові та Львівщині на зламі XVIIIXIX ст.), звідси назва «Ґібувка».

У 1871 році на честь місцевості була названа вулиця Снопківська.

Снопків
Снопків (Львів)-1.JPG Снопків (Львів)-2.JPG Львівський стадіон Україна.JPG
В районі вулиць Самійленка, Архипенка

Важливі споруди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Odkopany arsenał // Gazeta Lwowska. — 3 października 1913. — № 226. — S. 3.

Джерела[ред. | ред. код]