Сноубордкрос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Snowboarding pictogram.svg

Сноубордкрос або бордеркрос — зимовий олімпійський вид спорту, дисципліна сноубордингу, в якій спортсмени змагають у швидкісному спуску спеціально підготовленою трасою. У сноубордкросі одночасно стартує група сноубордистів, зазвичай чотири. Перемагає той, хто першим перетинає лінію фінішу.

Сноубордкрос входить до програми Олімпійських ігор, починаючи з Турінської олімпіади 2006. Розігруються два комплекти медалей, окремо для чоловіків і жінок. Інші великі змагання Зимові Х ігри та кубок світу.

Організація змагань[ред. | ред. код]

Змагання із сноубордкросу зазвичай розпочинаються кваліфікаційним етапом, в якому спортсмени проходять трасу на швидкість з метою визначення чільної 16-и. 16 найшвидших потрапляють у чвертьфінали. В кожному чвертьфіналі четвірка сноубордистів бореться за перші два місця, які дають перепустку в півфінал. Відповідно, із четвірки півфіналістів двоє отримують право виступати в фіналі.

В кожному заїзді спортсмени для зручності глядачів, що спостерігають за змаганнями з далекої віддалі, одягають кольорові біби — чорний, синій, червоний та жовтий.

Сноубордист повинен пройти трасу, не торкаючись прапорців. Він також може бути дискваліфікований після зіткнення, якщо судді розцінять, що воно було навмисним. Випадкові зіткнення, особливо часті у верхній частині траси, не караються.

Досягнення українських спортсменів[ред. | ред. код]

16 лютого 2016 на Зимових юнацьких Олімпійських іграх 2016 у командних змаганнях зі сноубордкросу змішана четвірка з українкою Дариною Кириченко у складі завоювала бронзові медалі.[1]

Примітки[ред. | ред. код]