Снус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Порціонований Снус

Снюс (іноді вживається як Снус)— (один із видів бездимного тютюну) продукт, виготовлений із зволоженого або висушеного в спецальних умовах тонко подрібненого тютюну, обробленого розчином солі і соди, а потім ферментованого або пастеризованого в теплових процесах, з наступним додаванням ароматичних і смакових домішок з огляду на побажання виробника. На відміну від жувального тютюну вживається шляхом його розміщення між яснами та верхньою губою. Продукт пропонує задоволення від тютюну без супутнього диму. Таким чином людина отримує певну дозу нікотину без диму.

Снюс є популярним у скандинавських країнах, особливо у Швеції.[1] Також продається у кількох інших країнах: Канаді, Сполучених Штатах Америки, Південній Африці, Росії. Доступний у продажу без пакування або в мішечках. В 2003 році в Норвегіі було продано 15 млн упаковок снюсу, а в Швеціі щорічно продається 190 млн. [2]

Ризики для здоров'я[ред. | ред. код]

На відміну від інших бездимних тютюнових виробів, шведський снюс виготовляється із застосуванням технологій, що дають змогу знизити рівень притаманних тютюну нітрозамінів, важких металів й інших потенційно шкідливих компонентів.[1][3]

Види Снюсу[ред. | ред. код]

Снюс по виду упаковки буває двох видів: порційний - запакований в пакетики на зразок чайних (від 0,3 до 2 грами) - і розсипний . У Швеції 59% вживають снюс воліють порційний, 38% - розсипний, інші використовують і той і інший[4].

Порційний снюс[ред. | ред. код]

Порційний вважається більш зручним для новачків. Він як правило продається в пластикових контейнерах з невеликим відділенням на верхній кришці для використаних пакетиків. Порційний снюс з'явився на ринку в 1970-х.

Порційний снюс різниться за розмірами порції[5]. «Міні» - 0,4 г, «великий (звичайний)» - 0,8-1 г, «максі» - 1,5-2 м Зазвичай порційний снюс більш дрібного фасування містить менше води.

Більшість чоловіків, що вживають порційний снюс, вважають за краще стандартні порції по 1 г, серед жінок популярність міні-порцій вище .

Порційний снюс різниться за кольором пакетика. Основні - коричневий (забарвлюється тютюном при додатковому обприскуванні водою на останньому етапі виробництва) і білий. Більшість чоловіків вважають за краще коричневий колір, більшість жінок - білий[4].

Розсипний снюс[ред. | ред. код]

Розсипний снюс продається в коробках з щільного вощеною картону з пластиковою кришкою. Він зручний тим, що можна взяти будь-яку порцію снюса і не залежати від фабричного фасування. Зазвичай він вживається порціями по 1-2 грами. Для введення під губу з розсипного снюса пальцями формують грудку, для цієї мети існує і спеціальне пристосування (дозатор).

Ароматизований снюс[ред. | ред. код]

Значна частина снюса випускається без додавання ароматизаторів і має смак і запах тютюну. Існують сорти снюса з ароматизаторами, такими як: евкаліпт, ментол, лакрица, віскі, м'ята, диня, малина, лаванда, бергамот. Найчастіше в інтернет магазинах України можна знайти ароматизований порційний снюс.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Philip Morris International. Снус. (ВООЗ, 2009 р. Звіт щодо наукової бази для регулювання питань, пов’язаних із тютюновими виробами: третій звіт дослідницької групи ВООЗ. (Серія технічних звітів ВООЗ; № 955))
  2. Йорн Мадслин / Снус: никотиновый заряд без привычного дыма. Норвегия, Би-би-си, Осло, Норвегия. среда 08 сентября 2004
  3. Вреден ли Снюс — основной вред снюса. Блог О снюсе (ru-RU). 2019-02-05. Процитовано 2019-02-11. 
  4. а б McAdam, Kevin; Richter, Audrey; Errington, Graham; Digard, Helena (2009-10-01). Patterns and behaviors of snus consumption in Sweden. Nicotine & Tobacco Research (en) 11 (10). с. 1175–1181. ISSN 1462-2203. doi:10.1093/ntr/ntp118. Процитовано 2019-02-11. 
  5. Какие есть виды снюса ?. Snus.top (ru-RU). 2019-02-10. Процитовано 2019-02-11.