Сніговий пиріг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сніговий пиріг M:
Snow Cake
SnowCake.jpg
Жанр Драма
Режисер Марк Еванс
У головних
ролях
Алан Рікман
Сіґурні Вівер
Керрі-Енн Мосс
Емілі Гемпшир
Келлум Кіт Ренні
Композитор Broken Social Scene
Тривалість 112 хв.
Мова англійська мова
Країна Велика Британія Велика Британія
Канада Канада
Рік 2006
IMDb ID 0448124

Сніговий пиріг (англ. Snow Cake) — незалежна кінодрама режисера Марка Еванса, що вийшла на екрани у Великій Британії 8 вересня 2006 року.

Фільм розповідає про особисті стосунки між Ліндою, жінкою, що страждає на аутизм і Алексом, чоловіком, який переживає психічний шок після автомобільної катастрофи, в якій загинула дочка Лінди.

Фільм демонструвався і обговорювався на ІІ Міжнародній конференції з проблем аутизму в Уельсі, був частиною програми на міжнародних кінофестивалях в Единбурзі, Торонто, Сіетлі, на фестивалі «Трибека» і на Берлінському кінофестивалі.

Сюжет[ред.ред. код]

У придорожному кафе Вів'єн Фрімен (Емілі Гемпшир) знайомиться з колишнім в'язнем Алексом Г'юзом (Алан Рікман), який повертається додому. Дівчина просить чоловіка відвезти її до матері. Невдовзі стається автомобільна катастрофа, внаслідок якої Вів'єн гине. Коротке слідство доводить, що вини Алекса у тому, що сталося, немає. Переживши важкий психічний шок, Алекс вирішує відвідати матір Вів'єн Лінду (Сіґурні Вівер), яка страждає на аутизм. Лінда дізнається про смерть дочки буквально за кілька годин перед приїздом Алекса, втім вона не виявляє жодних ознак горя чи скорботи. Ця жінка з маніакальною скрупульозністю підтримує чистоту і порядок в оселі й уникає торкатися пакетів зі сміттям (їх завжди виносила Вів'єн). Лінда наполягає, щоб Алекс залишився на кілька днів, дочекався прибуття сміттєвоза і допоміг їй позбутися відходів. Алекс погоджується залишитися навіть довше, щоби допомогти влаштувати похорон Вів'єн.

Під час перебування в містчеку Алекс знайомиться і вступає в інтимні стосунки з молодою сусідською жінкою Меґґі (Керрі-Енн Мосс), яку Лінда помилково вважає проституткою. Офіцер місцевої поліції, що залицяється до Меґґі, попереджає її про небезпеку зав'язування знайомства з чоловіком, який недавно вийшов з тюрми, де відбував за вбивство. Меґґі не намагається вивідати в Алекса історію скоєного ним убивства, натомість сама відверто розкриває йому власну життєву драму. Зрештою, Алекс розповідає їй, що вбив людину, яка стала причиною автомобільної катастрофи, в якій загинув його син. Про існування сина Алекс довідався лише за кілька днів перед катастрофою (той народився внаслідок давнього позашлюбного зв'язку) і їхав на першу в житті зустріч з ним.

Після похорону Вів'єн Алекс вирушає до матері свого загиблого сина. Лінда, яка раніше ненавиділа Меґґі й не дозволяла їй переступати поріг свого дому, змінює свою думку і дозволяє їй допомагати по господі замість загиблої дочки.

Нагороди[ред.ред. код]

У 2007 році фільм було номіновано в чотирьох категоріях на премію Канадської академії кіно- і телемистецтва («Джин»):

  • Найкраща виконавиця головної ролі: Сіґурні Вівер
  • Найкраща виконавиця другорядної ролі: Емілі Гемпшир
  • Найкраща виконавиця другорядної ролі: Керрі-Енн Мосс
  • Найкраща робота оператора: Стів Козенс

Додаткова інформація[ред.ред. код]

  • Зйомки фільму проходили у містечку Вава (Онтаріо, Канада), де відбувається його дія.
  • Дехто з критиків вважає роль Алекса Г'юза найвизначнішою в усій акторській кар'єрі Алана Рікмана. Сценаристка фільму Анджела Пелл замислювала роль Алекса саме для нього. Сіґурні Вівер було запрошено на роль Лінди на прохання самого Рікмана.

Посилання[ред.ред. код]