Собор Сан-Паулу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Собор Сан-Паулу
Крипта Собору Сан-Паулу

Кафедральний собор Сан-Паулу (порт. Catedral da Sé de São Paulo або Catedral Metropolitana de São Paulo) — римо-католицький собор у місті Сан-Паулу, Бразилія, збудований в неоготичному стилі, хоча деякі елементи собору ближчі до стилю Ренесанс. Його будівництво розпочалося в 1913 році та завершилося через 40 років, перед святкуванням 400-тої річниці заснування міста Сан-Паулу касіком Тібіріса та єзуїтськими місіонерами Мануелем да Нобрега і Жозе ді Анш'єта. Собор Сан-Паулу вважається четвертим за висотою неоготичним собором у світі.

Історія[ред. | ред. код]

Історія собору Сан-Паулу починається з 1589 року, коли в поселенні Сан-Паулу було вирішено побудувати велику церкву (Matriz). Ця церква, розташована на місці сучасного собору, була завершена в 1616 році та стала центром епархії в 1745 році. Швидко після цього стара церква була зруйнована та замінена новою, в стилі Бароко, завершеною близько 1764 року. Ця церква залишалася собором Сан-Паулу до 1911 року, коли вона була зруйнована, а на її місці почалося будівництво сучасного собору.

Сучасний собор був збудований під керівництвом Дуарте Леополду і Сілва, першого архієпископа Сан-Паулу. Роботи почалися в 1913 році на місці щойно зруйнованого старого собору за проектом німецького архітектора Максиміліана Еміля Гегля. Роботи йшли повільно, та відкриття собору відбулося лише в 1954 році, хоча вежі ще не були завершені, але вчасно до святкування 400-тої річниці міста. Вежі були завершені лише в 1967 році.

Між 2000 і 2002 роками собор пройшов капітальний ремонт, під час якого було добудовано багато шпилей, які будівля мала мати за проектом, але які так і не були збудовані. Оригінальний проект зберігався в соборі, що дозволило ретельно дотримуватися цього плану при ремонті.

Будівля[ред. | ред. код]

Собор є найбільшим у місті Сан-Паулу: 111 м завдовжки, 46 м завширшки, з двома вежами висотою 92 м. Собор має форму латинського хреста з навою, що складається з п'яти частин, та куполу висотою 30 м. Хоча стиль будівлі неоготичний, купол збудований за прикладом куполу Флорентійського собору в стилі Ренесанс. Собор розташований на Праса-да-Се (порт. Praça da Sé — «Соборна площа»).

Собор здатний вміщати до 8 тис. чоловік. Для будівництва було витрачено понад 800 т мармуру. Внутрішні капітули прикрашені барельєфами та скульптурами гілок кави, ананасів та місцевих тварин, таких як армадил.

Крипта[ред. | ред. код]

Крипта собору, розташована під вівтарем, дуже велика та може розглядатися як окрема підземна церква. Вона прикрашена мармуровими скульптурами Франсиску Леополду і Сілва, що зобрежують історію Йова і Ієроніма.

Крипта містить могили всіх єпископів та архієпископів Сан-Паулу. Також тут покояться кілька видатних історичних діячів: Діогу Фейжо і касіка Тібіріса. Фейжо був регентом Бразилії протягом дитинства Педру II, а Тібіріса був касік (вождь) племені Гуаяназ, що в 16 столітті привітало та пустило на свої землі єзуїтських місіонерів, які заснували місто Сан-Паулу.

Орган[ред. | ред. код]

Орган, збудований в 1954 році італійською фірмою Бальбіані і Россі, є одним з найбільших в Латинській Америці. Він має п'ять клавіатур, 329 клавіш, 120 регістрів і 12000 труб, виходи яких прикрашені гравюрами в готичному стилі.

Посилання[ред. | ред. код]

Координати: 23°33′04″ пд. ш. 46°38′03″ зх. д. / 23.5511694° пд. ш. 46.6343389° зх. д. / -23.5511694; -46.6343389