Сова-голконіг андаманська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сова-голконіг андаманська

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Совоподібні (Strigiformes)
Родина: Совові (Strigidae)
Рід: Сова-голконіг (Ninox)
Вид: Сова-голконіг андаманська
Ninox affinis
Beavan, 1867
Посилання
Вікісховище: Ninox affinis
Віківиди: Ninox affinis
EOL: 1178332
ITIS: 555482
МСОП: 22689420

Сова́-голконі́г андаманська[2] (Ninox affinis) — вид совоподібних птахів родини совових (Strigidae)[3]. Ендемік Індії.

Андаманська сова-голконіг

Довжина птаха становить 23-28 см. Довжина крила становить 167—170 мм, довжина хвоста 102—113 мм, довжина дзьоба 20 мм. Самиці є дещо більшими за самців.

Голова і лицевий диск сіруваті, потилиця і спина сірувато-коричневі, легко поцятковані охристими смужками. На плечах білуваті або охристі плями. Махові і стернові пера мають коричнюваті або охристі краї, кінчики у них коричневі, другорядні махові пера рудувато-коричневі. Груди і живіт блідо-охристі або білуваті, поцятковані широкими поздовжніми світло-каштановими смугами, на боках вони більш широкі. Лапи оперені, пальці жовтуваті, кігті чорні або рогові. Райдужки жовті, дзьоб жовтуватий або роговий, зверху і на кінчику дещо світліший, восковиця тьмяно-зеленувата. У молодих птахів смуги на нижній частині тіла слабо виражені. Темнопері сови-голконоги відрізняються від андаманських сов-голконогів більшими розмірами, відсутністю смуг на нижній частині тіла, а також сірим дзьобом.

Голос — глухий, гортанний крик «crauwu», схожий на кумкання жаб, який дуже відрізняється від схожого на звук флейти двоскладового угукання темноперої сови-голконога.

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Андаманські сови-голконоги є ендеміками Андаманських островів. Вони живуть у вологих рівнинних тропічних лісах, у мангрових лісах і вторинних заростях, а також на каучукових плантаціях, у рідколіссях і на галявинах, поблизу людських поселень. Ведуть присмерковий і нічний спосіб життя. День птахи проводять, сховавшись у густій кроні дерева. Андаманські сови-голконоги живляться переважно комахами, зокрема жуками й метеликами.

Збереження

[ред. | ред. код]

МСОП цей вид як такий, що не потребує особливих заходів зі збереження. За оцінками дослідників, популяція андаманських сов-голконогів становить від 2500 до 10 000 дорослих птахів. Їм загрожує знищення природного середовища.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Ninox affinis: інформація на сайті МСОП (версія 2022.1) (англ.) 29 листопада 2022
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Owls. World Bird List Version 12.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 29 листопада 2022.

Джерела

[ред. | ред. код]