Советский спорт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Советский спорт
укр. Радянський спорт[джерело?]

SovSport.png

Логотип
Країна Flag of Russia.svg Росія і Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Тип щоденна (крім неділі)
Формат A2
Тема Інтерв'ю і спорт

Власник Комсомольська правда
Видавець Комсомольская правда (видавничий дом)d
Головний редактор Павло Садков
Засновано 1924
Мова російська
Головний офіс м. Москва, Старий Петровсько-Разумовський проїзд, 1/23

Вебсторінка sovsport.ru

Советский спорт (укр. Радянський спорт[джерело?]) — радянська, а з 1991 року російська, щоденна спортивна газета. Заснована 1924 року, наразі видається російським видавничим домом «Комсомольская правда».

Історія[ред. | ред. код]

Анонс фіналу Кубка СРСР з футболу 1936. «Локомотив» (Москва) — «Динамо» (Тбілісі)

Газету було засновано 20 липня 1924 року в Москві під назвою «Красный спорт» (укр. «Червоний спорт»[джерело?]). Вона стала першим спеціалізованим спортивним виданням на теренах Радянського Союзу. Була офіційним органом Державного комітету з фізичної культури і спорту та ВЦРПС.

19 березня 1946 року газета отримала свою сучасну назву. Газета пропонувала щоденний огляд основних спортивних подій у СРСР та світі, висвітлювала діяльність національних та міжнародних спортивних федерацій, публікувала інтерв'ю зі спортсменами, тренерами та спортивними функціонерами, пропагувала здоровий спосіб життя. Видання виступало організатором всесоюзних та міжнародних турнірів з цілої низки видів спорту.

У 1960-х почали видаватися щотижневі додатки до газети «Советский спорт» — «Футбол» (згодом «Футбол-хокей») та «64» (присвячений шахам та шашкам).

1974 року газету було нагороджено Орденом Трудового Червоного Прапора. 1975 року газети видавалася у 3,9 мільйонах екземплярів, а 1988 року її наклад сягнув 5 мільйонів.

З розпадом СРСР газета продовжила своє існування в Росії, залишивши історичну назву. Незважаючи на драматичне скорочення накладів, лишається одним з наймасовіших спортивних видань у Російській Федерації. 1 липня 1991 року група ведучих журналістів видання залишили редакцію, попередньо створивши альтернативне спортивне щоденне видання «Спорт-Экспресс»[1], яке стало головним конкурентом газети «Советский спорт» на ринку спортивних друкованих видань Росії.

З 2006 року «Советский спорт» друкується в кольорі. Газета є засновником низки спортивних трофеїв, зокрема «Футбольний джентльмен року в Росії» та «Харламов Трофі».

Додатки[ред. | ред. код]

  • «Советский спорт-Футбол» — видання, присвячене російському та світовому футболу
  • Спецвипуски, присвячені визначним спортивним подіям

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

www.sovsport.ru — офіційний сайт газети (рос.)