Совіньйон Блан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
грона Совіньйон Блан

Совіньйон Блан (фр. Sauvignon Blanc) – ароматний білий сорт винограду, підвид виду Виноград культурний (Vitis vinifera), один з так званих "великих винних сортів". Совіньйон Блан – ароматний сорт винограду, використовується для виготовлення широкого спектру вин від сухих до десертних.

Походження[ред.ред. код]

Совіньйон Блан походить, скоріш за все, з заходу Франції, з Долини Луари чи регіона Бордо. Совіньйон Блан є одним з батьків іншого великого сорту – Каберне Совіньйон.

Агротехніка[ред.ред. код]

Лози Совіньйон Блан в Австралії

Лоза Совіньйон Блан дуже активно росте , утворюючи багато листя, що забирає енергію та поживні речовини від ягід. Тому винороби приділяють особливу увагу прорідженню листя та способам посадки. Сорт потребує прохолодного клімату, оскільки у спекотну погоду ягоди достигають занадто швидко і тому втрачають аромати і освіжаючу кислотність, за які цінують вина з Совіньйон Блан. Найсприятливіші ґрунти – вапняк, крейда.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Франція домінує у світовому виробництві Совіньйон Блан. Окрім Франції, сорт можна зустріти майже тільки в Італії. Поза межами Європи визначними регіонами культивації Совіньйон Блан є Нова Зеландія, Австралія, США, Південна Африка та Чилі.

Визначні регіони[ред.ред. код]

Найкращими регіонами виробництва Совіньйон Блан є Сансер, Пюї-Фюме (Долина Луари), Сотерн (Бордо) – у суміші з сортом Семійон, регіон Клауді Бей (Марлборо, Нова Зеландія).

Інші регіони[ред.ред. код]

Совіньйон Блан з успіхом вирощується в США (Каліфорнія та штат Вашингтон), у Південній Африці, та у Східній Європі.

Стилі вина[ред.ред. код]

сухий варіант Совіньйон Блан
Сотерн

Смакові та ароматичні характеристики: Вина з Совіньйон Блан зазвичай мають легкий золотий або лимонний колір, мають високі кислотність та інтенсивність смаку і ароматів.

  • класичні аромати: аґрус, трави, зелений перець
  • у прохолодних кліматах : аніс, маракуйя (особливо Нова Зеландія)
  • у теплих кліматах домінує персик, але вина легко втрачають інші фруктові аромати і стають невиразними, з нотками аспарагуса і навіть консервованого гороху.

Вино з Совіньйон Блан рідко піддають витримці у дубі і витримці взагалі. Більшість вин з цього сорту (окрім сотернів) призначені для швидкого споживання протягом одного-двох років.

Окремим стилем вин з Совіньйон Блан є сотерни. Це купажні вина з Совіньйон Блан, Мускадель та Семійон, в яких використовується виноград, уражений благородною гниллю. Ці вина потенційно дуже складні і ароматні, з високим вмістом цукру і здібністю поліпшуватись з роками.

Кулінарні комбінації[ред.ред. код]

Совіньйон Блан добре комбінується з пряними і пікантними стравами, копченою рибою, птицею. Сотерни пасують до ароматних сирів, таких як рокфор, до паштетів та фуа-гра.

Література[ред.ред. код]