Совість України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Совість України
Заснована / зареєстрована 1 червня 2005
Штаб-квартира


Очільник партії Хачатур Хачатурян
Кольори
Кількість членів


Вебсторінка http://www.sovistukr.at.ua
Політика України
Політичні партії
Вибори

«Со́вість Украї́ни» — сучасна українська політична партія.

Ідеологія[ред. | ред. код]

Історія партії[ред. | ред. код]

Зареєстрована Міністерством юстиції України 1 червня 2005 року, за іншими даними — 25 березня[1].

Керівництво[ред. | ред. код]

З 2005 до вересня 2010 року партію очолював Володимир Удовиченко, багаторічний голова міста Славутич.

Голова партії — Хачатур Хачатурян, ректор Київського міжнародного університету. Деякий час виконувала обов'язки голови партії проректор того ж університету Данченко Тетяна Володимирівна.

Участь у виборах[ред. | ред. код]

Партія брала участь у дострокових парламентських виборах 2007 року у складі виборчого блоку «Всеукраїнська громада», однак до Парламенту не потрапила — блок набрав близько 0,05 % голосів.

У 2008 році від партії «Совісті України» балотувалась в депутати диктор і ведуча програм українського телебачення; народна артистка України Тетяна Василівна Цимбал.[2]

Партія взяла участь у виборах до місцевих органів влади у 2010 році. Від партії балотувалися на посаду мера Полтави Олександр Мамай та на посаду мера Вінниці чинний тоді міський голова Володимир Гройсман[3]. Обидва виграли вибори, втім невдовзі Мамай залишив партію та вступив до Партії регіонів. Також 24 з 25 місць у Полтавській міській раді отримали висуванці партії.[4]

11 з 14 обраних до Вінницької міськради в 2010 році від «Совісті України» депутатів на виборах 2015 року вже балотувалися від партії Гройсмана «Вінницька європейська стратегія». Декілька колишніх висуванців «Совісті України» пройшли за списком «Блоку Петра Порошенка»[5].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]