Соджи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Соджи (Сілла))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Соджи
Помер 500
Батько Jabi of Silla
Мати Lady Kim Pahod
У шлюбі з Lady Kim Sonhaed
Діти Lady Park Bodod і Sanjongd

Соджи (кор. 소지; д/н — 500) — 21-й володар і 5-й маріпкан корейської держави Сілла в 479500 роках. Вів постійні війни з Когурьо, племенами мохе.

Життєпис[ред. | ред. код]

Молодший син маріпкана Чабі. Дата народження невідома. На момент смерті батька у 479 році його старші брати померли, тому Соджи успадкував трон.

Продовжив політику попередника щодо стримування Когурьо та зміцнення військ, для чого впровадив посади лівого та правого командувачів. 480 року воював з племенами мохе на півночі Корейського півострова. У 481 році на чолі війська здійснив похід проти мохе. Але того ж року Когурьо спільно з мохе атакували Сілла, захопивши фортецю Хомьонсон, а потім знищивши ще 7 укріплень. Соджи звернувся по допомогу до Пекче та Кая. Спільно з ним зумів відбити напад ворога.

У 482 році Соджи здійснив атаку на мохе. У 484 році спільно з Пекче завдав поразки армії Когурьо в битві біля фортеці Мосансон. Для зміцнення кордонів у 485 році наказав звести фортецю Губолсон, а 486 року — Гусансансон. Тут створив військову базу для боротьби проти Когурьо. Протягом того ж року вів прикордонні бої з мохе.

З метою культової централізації держави заснував храм, присвячений першому володареві Сілла Пак Хьоккосе, який було завершено 497 року. 488 року переніс власну резиденцію до замку Волсон. 489 року запровадив систему громадських робіт. 489 року Сілла зазнало потужного нападу з боку Когурьо. Після плюндрування північних земель ворог повернувся до себе.

490 року Соджи видав розпорядження щодо відновлення оборонних укріплень, а також накази, якими стимулював торгівлю в державі. 493 року видав свою доньку заміж за Тонсона, вана Пекче, чим ще більше зміцнив союз з цією державою. У 495 році надав Пекче допомогу у війні з Когурьо. 496 року Соджи сам вимушений був оборонятися від когурьоських військ. 497 року Сілла зазнала нападу з боку Ямато, а потім Когурьо, війська якої захопили фортецю Усансон.

Помер Соджи 500 року. За відсутності синів трон успадкував його троюрідний брат Чиджин.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Barnes, Gina Lee (2001). State Formation in Korea: Historical and Archaeological Perspectives. Psychology Press. p. 58. ISBN 9780700713233.