Соколов Володимир Іванович (художник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Соколов Володимир Іванович
Соколов Владимир Иванович
При народженні Соколов Владимир Иванович
Народження 1872(1872)
Ярославська губернія, Рибінськ (?), , Російська імперія
Смерть 1946(1946)
  Загорськ, СРСР
Національність росіянин
Громадянство СРСР СРСР
Жанр живопис, друкована графіка, екслібрис, книжкова ілюстрація, твори декоративно-ужиткового мистецтва
Навчання Строгановське художнє училище
Діяльність художник
Напрямок реалізм
Роки творчості 1893–1945

Соколов Володимир Іванович у Вікісховищі?

Володимир Іванович Соколов (рос. Соколов Владимир Иванович 18721946, Загорськ) — россійський художник, графік, майстер різьби, викладач.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з селянської родини Ярославської губернії Рибінського уїзду. Первісне художнє навчання опанував в школі А. Гунста. 1887 року влаштувався на навчання у Строгановське художнє училище в Москві. Серед його викладачів — Сєров Валентин Олександрович, Полєнов Василь Дмитрович, Левітан Ісаак Ілліч.

Починав як художник-станковіст. Його картину «Весна», показану 1894 року на Московській виставці-конкурсі Товариства прихильників мистецтв бачив Ісаак Левітан і привітав художника-початківця. Левітан сприяв знайомству з творчістю Володимира Соколова керівника Московського губернського земства пана С.Т. Морозова. Морозов запросив художника з селян на посаду керівника земських художніх майстерень у місті Сергієв Посад (за часів СРСР перейменований у нейтральний Загорськ). Запрошення виявилось доволі вдалим, бо художник-початківець не замкнувся на живопису, а брався за друковану графіку і проекти для декоративно-ужиткового мистецтва та дереворізьби.

Майстер екслібриса та літографій[ред. | ред. код]

Відомо, що 1907 року Соколов познайомився із графіком Іваном Павловим (1872—1951). Вплив творчості Павлова навернув Володимира Соколова на створення малюнків і літографій. Перебування в Сергіївому Посаді, відомому через Троїце-Сергіїву лавру та місто-пам'ятку архітектури декількох століть, надало чимало тем для графіки Володимира Соколова. Павлов сам звертався до створення екслібрисів, позаяк ця галузь друкованої графіки була позбавлена канонів і дозволяла експериментувати як із сюжетами, так і з технологіями їх виготовлення. Соколов звернувся до дереворитів, бо й сам займався дереворізьбою.

Вже немолодим 1926 року Володимир Соколов виконав свій перший екслібрис для М.С.Базикіна. До кінця життя Володимир Соколов виконав сорок три (43) книжкові мініатюри.

Вибрані твори (галерея)[ред. | ред. код]

Соколов В. І. «П'ятницька вежа, Сергіїв Посад», автолітографія, 1919 р.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • [1] довідкова біографія
  • [2] поштівки з творами мистецтва Соколова В.І.
  • Иваненко А.Ф. Творчество и книжные знаки Владимира Соколова. // Памятка МКЭ. Засед. № 115 от 30 июня 1969 год.