Соломонові острови (архіпелаг)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Соломо́нові острови — архіпелаг у Тихому океані, в Меланезії, на схід від острова Нова Гвінея.

Північна частина островів (Бугенвіль та Бука) належить державі Папуа Новій Гвінеї. На інших островах розташована держава Соломонові Острови.

На острові Гуадалканал розташована столиця країни Соломонові Острови — місто Хоніара.

Список островів[ред. | ред. код]

Мапа Соломонових островів

Природа[ред. | ред. код]

Острови переважно вулканічного походження. Є діючі вулкани (Бальбі, Багана). Висота островів сягає 2715 м (на острові Бугенвіль).

Клімат субекваторіальний, дуже вологий. Пересічні місячні температури повітря від 26 до 28 °C. Опадів випадає від 2300 до 7500 мм за рік. Із травня по жовтень переважає південно-східний пасат, із листопада по травень — північно-західний екваторіальний мусон.

На островах численні короткі багатоводні річки.

Більша частина островів вкрита вічнозеленими лісами (пальми, фікуси та інші). В найсухіших місцях — савани, по берегах — мангри.

Тваринний світ представлений такими тваринами, як пацюки, кажани, крокодили, ящірки, змії, велетенські жаби. Серед птахів поширені дикі голуби, папуги та інші.

Історія[ред. | ред. код]

Соломонові острови були відкриті в 1568 році іспанським мореплавцем Менданья де Нейра, який обміняв у місцевих жителів золото і назвав ці острови Соломоновими, порівнявши їх з Золотою країною Соломона. 1613 року Крістобаль Суарес де Фігероа видав книгу «Історія подорожі Менданьї», однак після цього відомості про острови загубили. Вдруге острови «відкрито» в 1824 році.

Господарство[ред. | ред. код]

Серед населення островів поширене вирощування кокосової пальми, ананасів, дерева какао, бавовнику. Населення займається рибальством, лісорозробками та видобутком міді на острові Бугенвіль.