Соломія Цьорох

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м. Соломія Цьорох, ЧСВВ
Місце проживання Львів
Національність українка
Діяльність науковець
Alma mater Львівський університет
Сфера інтересів історія, педагогіка
Науковий ступінь доктор філософії

Соломія Цьорох ЧСВВ (хресне ім'я Стефанія; ? — ?) — українська монахиня василіянка, педагог, доктор філософії, авторка монографії «Погляд на історію і виховну діяльність монахинь василіянок».

Життєпис[ред. | ред. код]

Була монахинею монастиря св. Макрини у Львові. У вересні 1917 року разом із м. Вірою Слободян їздила до Берліна, щоб познайомитися із новими методами ведення дитячих сиротинців[1]. У 1922—1924 роках була управителькою вселюдної школи, що діяла при монастирі; у січні-жовтні 1924 року — директор учительської дівочої семінарії. Викладала історію, географію та педагогічні предмети[2].

Вивчала педагогіку і філософію у Львівському університеті, де отримала докторський ступінь з філософії в галузі педагогіки (захист відбувся 6 травня 1932 року)[3]. У 1934 році видала у Львові монографію «Погляд на історію і виховну діяльність монахинь василіянок» (254 с.). Через 30 років книгу перевидано в Римі[2].

Вшанування пам'яті[ред. | ред. код]

У Львові діє науково-дослідницький центр імені Соломії Цьорох, координатором якого є історик Олег Дух.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Волянюк Р. Підготовка сестер василіянок до роботи у сирітських захистах Галичини на початку ХХ століття // Науковий вісник Чернівецького університету. Випуск 184. Педагогіка і психологія. Збірник наукових праць. — Чернівці: «Рута», 2003. — С. 4. ISBN 966-568-629-1
  2. а б Шкраб'юк П. Монаший чин отців василіян … — С. 218.
  3. Новинки. Рідка промоція // Діло. — 1932. — Ч. 101 (11 травня). — С. 5.

Джерела[ред. | ред. код]