Солсберійський собор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Солсберійський собор (англ. Salisbury Cathedral) — готичний собор Діви Марії в англійському місті Солсбері, який був споруджений в своїй основній частині всього за 38 років, вважається одним з найкращих шедеврів англійської готики. Він був закладений в 1220, освячений в 1258 і кінцево добудований на початку XIV сторіччя.

Собор має найвищий церковний шпиль у Великій Британії (123 м). Відвідувачі можуть оглянути шпиль зсередини і побачити старовинні дерев'яні риштування. Собор також є найбільшим монастирем в Британії. В соборі знаходиться найстарший у світі працюючий годинник (від 1386 н. е.) і одна з чотирьох уцілілих копій Великої хартії вольностей (усі чотири знаходяться в Британії, у Солсберійському соборі знаходиться копія, яка найбільш уціліла). Також всередині собору знаходиться фонтан у вигляді хреста, який використовується в тому числі для ритуальних цілей (зокрема при хрещенні).

При соборі працює хор хлопчиків та дівчаток (16 осіб у кожному з них). Хоча собор відомий як «Солсберійський собор», але офіційна його назва «Собор Діви Марії». У 2008 собор відсвяткував 750-ту річницю свого освячення в 1258.

Це головна церква Солсберійської єпархії і резиденція Солсберійського єпископа.

Посилання[ред.ред. код]