Солярій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Солярій
Всередині солярію

Соля́рій (від грец. aer — повітря і лат. solarius — сонячний) — спеціально обладнаний відкритий майданчик для проведення дозованих опромінювань прямим або розсіяним сонячним випромінюванням.

У салонах краси, фітнес-клубах, оздоровчих центрах можна зустріти дві модифікації штучних соляріїв — горизонтальні і вертикальні. Існує помилкова думка, що у вертикальному солярії можна засмагати швидше, проте це не так. Існують професійні (потужні) і побутові (слабкі) установки для засмаги, і цілком можна зустріти і «слабкий» вертикальний солярій і надпотужний горизонтальний. Швидкість засмаги безпосередньо залежить від трьох чинників, пов'язаних з лампами: їх кількості, потужності, процентному співвідношенні UV-A до UV-B. Слід зазначити, що у тих і інших моделей соляріїв є свої шанувальники, наприклад: у вертикальному солярії немає прямого контакту з склом, а в горизонтальному клієнт, отримуючи рівну засмагу, може розслабитися під ніжними променями ультрафіолетових променів. У деяких моделях вертикальних соляріїв існують спеціальні посилені лампи для засмаги обличчя (Combi лампи), але невисокі клієнти не можуть скористатися ними, якщо солярій не оснащений ліфтом, тому вигідніше купувати моделі, що включають цю опцію. Дорогі солярії оснащені кондиціонером, стереосистемою і іншими модними опціями такими, як ароматерапія або матове скло.

Танорексія (від англ. tan — засмага) — це психологічна залежність людини від ультрафіолетових променів.

До цієї хвороби переважно схильні дівчата-підлітки 13-16 років з тих країн, де сонце — не дуже частий гість. Ця проблема стає дуже актуальною з урахуванням широкого розповсюдження всіляких соляріїв — від стаціонарних професійних до домашніх.

Факти про солярій[ред. | ред. код]

  • Інсоляцією (лат. insolatio — освітлення сонячними променями) або геліотерапією називається дія на людину сонячних променів, а також штучних променів солярію.
  • У 4 рази швидше або за 6 годин оновлюються клітки епідермісу під впливом інтенсивного ультрафіолетового випромінювання.
  • Насправді префікс «турбо» означає: солярій — устаткований потужною системою охолодження, яка дозволяє апарату працювати тривалий час без ризику перегріву.

Див. також[ред. | ред. код]