Солідарний Квебек

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Солідарний Квебек
Країна Flag of Canada (Pantone).svg Канада
Голова партії Andrés Fontecillad
Дата заснування 4 лютого 2006
Штаб-квартира Монреаль, Квебек, Канада
Ідеологія демократичний соціалізм, соціал-демократія, енвайронменталізм, Quebec sovereigntyd, фемінізм і Альтерглобалізм
Офіційний сайт quebecsolidaire.net

Солідарний Квебек (фр. Québec solidaire) — політична партія у провінції Квебек (Канада). Партія стоїть на лівих позиціях. Також виступає за державну незалежність Квебеку та екологію.

Партія створена 4 лютого 2006 у Монреалі. Вона виникла у результаті об'єднання двох інших лівих організації — Союзу прогресивних сил (фр. Union des forces progressistes) та Громадянської опції (фр. Option citoyenne).

Керівники партії — Франсуаза Давід (Françoise David) та Амір Хадір (Amir Khadir).

На парламентських виборах 26 березня 2007 Солідарний Квебек отримав 3,64 % голосів. Жодного з його кандидатів не було обрано депутатом.

На парламентських виборах 8 грудня 2008 Солідарний Квебек отримав 4 % голосів. Було обрано 1 депутата — ним став Амір Хадір. Вперше у історії партії вона потрапляє до Квебекського парламенту.

На виборах 4 вересня 2012 «Солідарний Квебек» отримав 6,03 %% голосів. В Національну асамблею пройшли 2 кандидата від партії — Амір Хадір і Франсуаза Давид.

На виборах 7 квітня 2014 «Солідарний Квебек» отримав 7,63 % голосів. В Національну асамблею пройшли 3 кандидата від партії — Амір Хадір, Франсуаза Давид і Манон Массе[1]. В ході передвиборчої кампанії «Солідарний Квебек» (в особі Франсуази Давид) був вперше допущений до теледебатів керівників партій.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Un troisième député pour Québec solidaire — Radio Canada, 8.04.2014. Архів оригіналу за 22 травня 2015. Процитовано 22 травня 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]