Сомен (локшина)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сомен
Походження Китай
Необхідні компоненти локшина

Сомен (яп. 素麺), сомйон (кор. 소면), чи суміан (спрощене китайське письмо: 素面, традиційне китайське письмо: 素麵) — дуже тонка локшина зроблена з пшеничного борошна, менше ніж 1,3 мм у діаметрі. В Китаї також називається ґуаміан (спрощене китайське письмо: 挂面, традиційне китайське письмо: 掛麵). Вона широко використовується у різних кухнях Східної Азії. Найпоширеніший приклад — японський сомен, локшина яку зазвичай подають холодною з соєвим соусом та соусом-дипом[1] з дасі, подібно до локшини морі-соба (盛り蕎麦). Різниця між соменем та іншою тонкою японською локшиною, хіямуґі (冷 麦), полягає в тому, що хіямугі отримують за рахунок нарізання ножем, а сомен витончують розтягуючи тісто. Тісто розтягують за допомогою рослинної олії, а потім сушать на повітрі. Коли сомен подають теплим в супі (зазвичай взимку), японською його називають нюмен (煮 麺). Сомен зазвичай містить багато натрію[2].

Східноазійські кухні[ред. | ред. код]

Японія[ред. | ред. код]

Сомен зазвичай подають холодним із легким ароматизованим соусом-дипом[3] або цую. Цую — це, як правило, соус на основі кацуобусі, до якого можна додавати японську цибулю, імбир або міоґу[en]. Охолоджений льодом сомен є популярною їжею влітку. Сомен, який подають у гарячому супі, зазвичай називають нюменом і їдять його взимку, як і собу чи удон[4].

Деякі ресторани влітку пропонують наґасі-сōмен[en][4], або тосенкіо (流しそうめん, "локшина, що тече"). Локшину поміщають у довгу трубку з бамбука[5], що тягнеться по всій довжині ресторану. По трубці тече чиста крижана вода, що розносить локшину. Коли сомен пропливає повз, відвідувачі ресторану виймають його паличками з потоку і занурюють у соус цую. Ловля локшини вимагає неабиякої вправності. Локшину, яку не зловлять до того часу, коли вона дійде до кінця трубки, зазвичай не їдять.

Південна Корея[ред. | ред. код]

У корейській кухні сомйон використовується в гарячих та холодних супах з локшини[6], таких як чанчхі-ґуксу[en] (бенкетна локшина) та конх-ґуксу[en] (локшина в холодному соєвому супі), а також інших стравах, таких як бібім-ґуксу[en] (змішана локшина). Його часто подають із гострим анчу[en] (їжею, яка супроводжує алкогольні напої), таким як кольпені-мучхім[en] (салат із місячного равлика).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Know your soba from your somen: A guide to Japanese noodles. Reporter Herald (амер.). 12 травня 2020. Архів оригіналу за 21 травня 2020. Процитовано 22 листопада 2020.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 30 листопада 2020. Процитовано 22 листопада 2020.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Hiking in Japan - Richard Ryall, Craig McLachlan, David Joll [Архівовано 16 січня 2020 у Wayback Machine.]. p. 177.
  4. а б George, Don. Where you must catch your meal with chopsticks. BBC (англ.). Архів оригіналу за 6 грудня 2020. Процитовано 22 листопада 2020.
  5. Adika, Alon (21 вересня 2013). Tsushima: a boundary island of Japan. The Japan Times. Архів оригіналу за 20 жовтня 2013. Процитовано 19 жовтня 2013.
  6. Know your noodle: The ultimate guide to Asian noodles. Food (англ.). Архів оригіналу за 9 листопада 2020. Процитовано 22 листопада 2020.