Сонцекльош

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
SonceKlyosh.jpg

«Сонцекльош» — український гурт, що виконує пісні в стилі ретро. Самі ж виконавці характеризують свій стиль як етно-кабаре та неоретро[1][2]. У музичній основі пісень колективу також присутні стилі регі, джазові та рок-н-рольні елементи, балканські й циганські мотиви[3].

Творчий шлях[ред. | ред. код]

Гурт виник у травні 2005 року, щоправда спочатку навіть не мав назви. Колектив зібрали навколо себе дві очільниці гурту — Олена Грозовська та Марія Кудрявцева. Сам задум виник в Марії Кудрявцевої давно. На той час в Марії назбиралось доволі багато народних кітчевих пісень (з ними була пов'язана її дипломна робота), що містили елементи суржику та місцеві діалектизми[3]. Олена також цікавилась цим і вже дещо пробувала себе на цій ниві.[4]. Познайомившись у спільного знайомого художника, дівчата вирішили втілити цей задум у життя.

Нині гурт регулярно виступає на різних музичних заходах, в клубах, фестивалях. Марія Кудрявцева також входить до складу гурту «Божичі»[5]. Репертуар гурту значно завдячує саме етнографічним експедиціям Божичів в різні регіони України (переважно центральної України, Луганщини, Полтавщини, Дніпропетровщини)[3].

Склад гурту[ред. | ред. код]

Кількість музикантів в гурті змінюється, зараз в гурт крім двох солісток входить ще вісім музикантів[4]

Солістки:[3]

 • Олена Грозовська — мистецтвознавець. Має дві вищі освіти. Фундатор унікальних мистецьких виставок та заходів. Засновник журналу «Антиквар».
 • Марія Кудрявцева — музичний фольклорист. Збирає та досліджує народні пісні. Співає у фольклорному ансамблі «Божичі» та проектах Олега Скрипки — «Ле Гранд Оркестр» та «Чоботи з Бугая». Саме Марія Кудрявцева тривалий час збирала і записувала пісні, серед них і такі, що передавалися тільки з вуст в уста.

Альбоми[ред. | ред. код]

«Олено, не плач»[ред. | ред. код]

5 грудня 2008 року був представлений перший альбом гурту «Олено, не плач». Альбом містить 9-ть пісень і три відеокліпи.[6]

Зміст платівки:

 1. Лебеденко
 2. Лєночка
 3. Ой на горі є терен
 4. Машина
 5. На поточку
 6. Вася
 7. Зажурилася
 8. Косили ми сіно
 9. Кремена

На додачу відео:

 1. Лєночка
 2. На Поточку
 3. Косили ми сіно

Альбом «Герої»[ред. | ред. код]

29 квітня 2011 о 19.00 в книжковій кав'ярні «Бабуїн» гурт «Сонцекльош» представив свій новий альбом, який отримав назву «Герої». До збірки, над якою музиканти працювали більше року, увійшло 12 пісень. Як і в попередньому доробку гурту — альбомі «Олено, не плач!», у «Героях» ретро 30-х, народні українські, ромські та балканські мотиви поєднані з джазом, ска, латиною та іншими стилями.[7]

Зміст платівки:

 1. Празднік
 2. Серденя
 3. Попатря
 4. Ой спала я на сєнє
 5. Прощай, сєрдєчноє страдання
 6. Базар
 7. Старик
 8. Фраїрочка
 9. Герої
 10. Ламбада
 11. Дала-с мене
 12. Ішов козак потайком

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]