Сорочка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Чоловіча сорочка

Сорочка — одяг з легкої тканини, що покриває тулуб і руки. Історично була натільною білизною.

Чоловіча сорочка до костюму[ред.ред. код]

Складена чоловіча сорочка

Чоловіча костюмна сорочка має ряд ґудзиків, що застібаються повністю від низу до гори, та довгі рукави. Чоловіча сорочка зазвичай вдягається разом з краваткою та піджаком, але й може використовуватися без них. Залежно від типу коміра, сорочку вдягають до різних типів чоловічих костюмів. Найбільш вживаним, або класичним матеріалом для пошиття чоловічої сорочки, є бавовна; також використовуються синтетичні матеріали або суміш синтетичних матеріалів з бавовною та льоном.

При всій сучасній різноманітності кольорів та малюнків, білий та всі відтінки синього й голубого кольору є найпоширенішими для чоловічої костюмної сорочки.

Окрім тканини та розміру, найважливішими компонентами чоловічої костюмної сорочки є:

Комір сорочки[ред.ред. код]

Комір чоловічої сорочки

Комір чоловічої сорочки є визначальним у приналежності до класичного ділового стилю[1], або до формального повсякденного. Найменш формальними та придатними для ношення без краватки є коміри, що защіпаються ґудзиками. Він також пасує до ношення з краваткою і светром.

Комір крилоподібної форми, що не закриває стрічку краватки, є найуживанішим у діловому стилі.

Манжети сорочки[ред.ред. код]

Найпопулярніша форма бочки. Мають два, або три ґудзики.

Кишені сорочки[ред.ред. код]

Традиційно кишення розташована на рівні грудей зліва. Використовується для ношення ручки, дрібних паперів (квиток) й подібних, але найчастіше служить елементом крою, що особливо привертає увагу за відсутності піджака. Також рівноцінно використовується сорочка без кишень. Класифікація комірів чоловічого одягу

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]