Pinus jeffreyi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Сосна Жеффрея)
Перейти до: навігація, пошук
Сосна Джефрі
Mature Jeffrey Pine.JPG
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Рід: Сосна (Pinus)
Вид: P. jeffreyi
Біноміальна назва
Pinus jeffreyi
(Greville et Balfour in A. Murray 1853)
Pinus jeffreyi range map 1.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pinus jeffreyi
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pinus jeffreyi
EOL logo.svg EOL: 999712
IPNI: 263023-1
ITIS logo.svg ITIS: 183345
IUCN logo.svg МСОП: 42371
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 55061

Pinus jeffreyi (Сосна Джефрі) — вид роду сосна родини соснових.

Вид названий на честь Джона Джефрі (англ. John Jeffrey, 1826–1854), шотландського ботаніка.

Таксономічні примітки[ред.ред. код]

Pinus jeffreyi тісно пов'язана з P. ponderosa і P. coulteri й інтрогресія через пилок може іноді виникати там, де ці види зустрічаються разом.

Поширення, екологія[ред.ред. код]

Країни поширення: Мексика (Нижня Каліфорнія); США (Каліфорнія, Невада, Орегон). Це гірський і субальпійський вид значною мірою обмежений горами Каліфорнії, з висотним діапазоном від (50 -) 300 м до 3050 м над рівнем моря. Вид терпимий до низьких температурах в зимовий період і може рости на тонкому шарі ґрунту або навіть в ущелинах голої гранітної скелі.

Опис[ред.ред. код]

Росте як вічнозелене дерево 24-39 (61) м заввишки, діаметр 60-120 (250) см, як правило, прямі; крони від конічної до округлої форми. Утворює глибокий стрижневий корінь. Сильні бічні корені ростуть частково горизонтально, частково похило вниз. Сильні гілки спрямовані трохи в гору. Кора від жовто-коричневого до корицевого кольору, товста й глибоко борозенчаста. Голки зібрані по 3, зберігаються (2) 4-6 (7) років, 12-22 (25) см довжиною, злегка деформовані, від сірого до жовто-зеленого кольору. У 8 років досягає статевої зрілості. Період цвітіння триває з червня по липень. Тичинкові шишки довжиною 20-35 мм, списо-циліндричні, від жовтого до жовто-або фіолетово-коричневого кольору. Шишки овально-конічні перед відкриттям, циліндро-яйцеподібні, коли відкриті, (10) 15-30 см довжиною, світло-червоно-коричневі, майже сидячі або на стеблах до 0,5 см. Насіння еліпсоїдно-яйцевидне; тіло близько 1 см, коричневе або сіро-коричневе, крила до 2,5 см. Серцевина від жовтувато-коричневого до світло-рожевого кольору, оточена від майже білого до блідо-жовтого кольору заболонню. Щорічні кільця можуть бути добре видні. Щільність сухої деревини: 0,42 гр/см³. 2n = 24.

Дерево в англ. Morris Meadows, в Альпах Трійці, Каліфорнія, виявлене ​​в грудні 2010 року, діаметр оцінюються у 245 см на рівні грудей, висота 63.09 м.[1] Вік найстаріших дерев більше 800 років.

Використання[ред.ред. код]

Деревина використовується в основному в будівництві будинків для віконних рам, дверей, панелей, крокв, балюстрад і поручнів. Цей вид рідко висаджують у міських парках.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Цей вид, природно, схильний до численних хвороб і шкідників, а також пожеж. Регіональні загрози в горах недалеко від великих міст, особливо Лос-Анджелеса, є у зв'язку з забрудненням, яке послаблює дерева, роблячи їх більш слабкими перед атаками шкідників. Цей вид присутній в багатьох охоронних територіях, серед яких кілька відомих національних парків.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]