Соціальна справедливість

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Соціальна справедливість стосується правосуддя та справедливості соціальної політики. Починаючи з 1960-х років, концепція соціальної справедливості використовується в різних інституційних контекстах, включаючи освіту та державне управління.

Огляд[ред. | ред. код]

Поняття соціальної справедливості можна простежити до робіт Арістотеля і Платона. Визначення соціальної справедливості може бути різним, але всі вони зосереджені на ідеалах рівності та включеності. Справедливість у старих суспільствах передбачає роль державних адміністраторів, які відповідають за забезпечення рівних соціальних послуг. Це передбачає врахування історичної та поточної нерівності між групами. Чесність залежить від цього соціального та історичного контексту. [1]

У державному управлінні[ред. | ред. код]

Увага до соціальної справедливості у сфері державного управління у Сполучених Штатах з’явилася в 1960-х роках на тлі зростаючої національної обізнаності про громадянські права та расову нерівність.

У 1968 р. Г. Джордж Фредеріксон сформулював «теорію соціальної справедливості» і висунув її як «третій стовп» державного управління. [2] Фредеріксон був стурбований тим, що представники державного управління робили помилку, вважаючи, що громадянин А такий самий, як громадянин Б, ігноруючи соціальні та економічні умови.

Гендер і сексуальність[ред. | ред. код]

Адміністрація колишнього президента США Барака Обами пролила світло на тему соціальної справедливості для представників ЛГБТ-спільноти. Адміністрація Обами призначила понад 170 спеціалістів з ЛГБТ на постійну роботу в органах виконавчої влади та доручила Міністерству житлово-комунального господарства США провести «перше в історії національне дослідження з метою визначення рівня дискримінації ЛГБТ у житлі». [3] Інші групи інтересів ЛГБТ-адвокасі, такі як Кампанія за права людини, також наполегливо працювали задля досягнення соціальної рівності у шлюбі та отриманні всіх благ, які приносить шлюб.

Расова рівність[ред. | ред. код]

У сфері державного управління расова рівність є важливим фактором є ідея «біологічної рівності» всіх людських рас та «соціальної рівності для людей різних рас». За словами Джеффрі Б. Фергюсона у його статті «Свобода, рівність, раса», жителі Сполучених Штатів вірять, що расова рівність переможе. 

Релігія[ред. | ред. код]

В останні роки  соціальна рівність щодо релігії зазнала юридичних удосконалень, щоб захистити всіх людей, незалежно від релігійної приналежності. «Релігія визначається як усі аспекти релігійних обрядів і звичаїв, а також переконань, якщо роботодавець не продемонструє, що він не в змозі відповідально пристосуватися до релігійних обрядів або практики працівника або майбутнього працівника без особливих труднощів щодо поведінки роботодавця». [4] Цей закон був прийнятий для захисту працівників, які працюють у працедавців іншої релігії, і дозволив їм дотримуватися їхніх особливих релігійних звичаїв та свят.

Див. також[ред. | ред. код]

Подальше читання[ред. | ред. код]

Список літератури[ред. | ред. код]

  1. Gooden, Susan T. (2015). Race and Social Equity: A Nervous Area of Government (en). Routledge. с. 13–18. ISBN 978-1-31-746145-6. 
  2. Archived copy. Архів оригіналу за 2009-06-12. Процитовано 2009-12-19. 
  3. Wesley, Joan Marshall, Ercilla Dometz Hendrix, and Jasmine N. Williams. "Moving Forward: Advancing Lesbian, Gay, Bisexual And Transgender Rights Under The Obama Administration Through Progressive Politics." Race, Gender & Class 18.3/4 (2011): 150-168. SocINDEX with Full Text. Web.
  4. Malone, Michael D., Sandra J. Hartman, and Dinah Payne. "Religion In The Workplace: Disparate Treatment." Labor Law Journal 49.6 (1998): 1099-1105. Legal Source. Web. 1 Dec. 2013.