Соціальна інформація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Соціальна інформація — це сукупність відомостей, знань, даних, які формуються в суспільстві та використовуються індивідами, соціальними групами, організаціями для регулювання соціальної взаємодії, суспільних відносин та процесів. Вся інформація, що створюється в суспільстві — соціальна.

Особливості соціальної інформації[ред. | ред. код]

Соціальна інформація — це вся інформація, яка циркулює в суспільстві, яка забезпечує йому виконання функцій соціальної системи. Для суспільства можна виділити ту інформацію, яка має для його членів найбільше значення, така інформація називається «соціально значущою».

Види соціальної інформації Сфера соціальної діяльності
Наукова наука
Виробнича виробництво
Управлінська управління
Політична політика
Естетична мистецтво
Побутова побут
Масова, публіцистична масова інформація і пропаганда
Педагогічна освіта

Соціальна інформація відображає конкретні процеси, які відбуваються в різних елементах суспільства (підприємствах, організаціях, сім'ях, регіонах тощо), а також потреби, прагнення різних груп (соціальних, професійних, вікових).

Властивості соціальної інформації:[ред. | ред. код]

Соціальна інформація в управлінні[ред. | ред. код]

Велике значення інформації в управлінні соціальними процесами. Достовірна інформація необхідна на всіх етапах управління для: постановки цілі; оцінки ситуації, що склалася; прийняття управлінських рішень; для організації та регулювання управлінської системи. Необхідно проінформувати суб'єкт управління про результати виконання прийнятих рішень, для коригування старих та прийняття нових рішень з урахуванням допущених раніше прорахунків та неефективних дій.

Саме тому збір та переробка інформації, її ефективне використання — необхідний компонент управління. Інформація яка використовується для управління суспільством являється соціальною. Така інформація вважається найважчим і багатообразним типом інформації, адже вона відображає суспільні відносини (в широкому сенсі), відносини та процеси різних рівнів та типів.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Дослідження в Україні проблем економіки праці, демографії, соціальної економіки і політики (науково-інформаційне видання) [Текст]. – К. : АЕНУ, 2000. – 69 с.
  • Москвичев Л. Н. Москвичев Л. Н. Общественное развитие и социальное управление: Учебное пособие. — М.: Изд-во РАГС0, 2009
  • Процеси управління інтерактивними соціальними комунікаціями в умовах розвитку інформаційного суспільства [Текст] : монографія / А. М. Пелещишин, Ю. О. Сєров, О. Л. Березко [та ін.] ; за заг. ред. А. М. Пелещишина. – Львів : Львівська політехніка, 2012. – 368 с.

Посилання[ред. | ред. код]