Соціологія реклами

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Соціо́логія рекла́ми — галузева соціологія, яка має своїм об'єктом рекламу як масова цільова комунікація з усіма атрибутами, що її супроводжують.

Реклама як соціальний інститут[ред. | ред. код]

Соціальний інститут — сталий механізм спільного життя людей, усталена форма закріплення та здійснення ними спеціалізованої діяльності; виникають у процесі суспільного поділу праці. Термін широко використовується для опису регулярних і довготривалих соціальних норм, що мають важливе значення в структурі суспільства.

Реклама — (від. лат. reclamo — кричати) цільова інформація про споживчі властивості товарів та послуг з метою їх популяризації і збуту. Реклама сформувалася як соціальний інститут і тому є декілька підтверджень, як то

  • 1) наявність регульованих законними актами норм рекламної діяльності;
  • 2) стабільна структура (мається на увазі узгоджена система появи та функціонуваня реклами як маркетологічного інструменту та як соціального явища)
  • 3) сталий тип соціальної поведінки корпоративних акторів — структурних елементів нового соціального інституту.

Реклама є продуктом ринкових відносин і використовує обидва способи спілкування : неперсоніфікований та межособистісний з метою підтримки соціальних зв'язків з узагальненимспоживачем. Йде процес створення рекламної культури. Аудиторія споживачів реклами відрізняється від аудиторії ЗМІ, вона є орієнтиром стратегії і тактики рекламної діяльності в сучасному суспільстві. Вивчення аудиторії споживачів реклами — завдання соціологів.

Джерела[ред. | ред. код]