Союз вільних церков християн євангельської віри України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Союз вільних церков християн
євангельської віри України
Офіційний сайт Офіційний веб-сайт

Союз вільних церков християн євангельської віри України (СВЦ ХЄВ України) - п'ятидесятницька церква, що відраховує свій початок від проповіді Івана Воронаєва в Одесі.

Історична довідка[ред.ред. код]

На початку 20 ст. на території сучасної України виникло два рухи п’ятидесятників. Перший був заснований у 1929 р. на західних землях України, які належали в ті часи Польщі. Сьогодні цей рух об'єднується у Всеукраїнський Союз Церков християн віри євангельської-п'ятидесятників.

Історія Союзу вільних церков ХЄВ починається в Одесі, де в 1922 р. була відкрита п’ятидесятницька церква, яка дуже скоро зросла до 370 членів. У 20-х роках, завдяки лідеру Івану Воронаєву, цей рух поширився в Одесі, Вінниці, Дніпропетровську, Києві та інших областях України. В 1924-1925 рр. в Одесі було сформовано Союз, а Іван Воронаєв був обраний старшим пресвітером.

У 1927 р. Союз мав 400 церков з більше ніж 20 тис. віруючих. Головна церква в Одесі нараховувала більше ніж 500 осіб. У 1927 р. Союз було офіційно зареєстровано радянською владою. Проте у 1930-х роках політичний курс радянської влади змінився, і всі релігійні організації були заборонені. У 1930-1944 рр. був час великого переслідування.

У 1944 р. радянська влада дозволила організувати та офіційно зареєструвати Союз ЄХБ. Багато п’ятидесятницьких церков приєдналися до цього баптистського союзу, щоб запобігти переслідуванням.

Під час перебудови п’ятидесятницькі церкви почали обговорювати можливість заснування свого власного союзу. Як результат, 22 листопада 1990 року був заснований Союз вільних церков християн євангельської віри України.

На сьогодні Союз вільних церков християн євангельської віри України нараховує 170 громад, 3 духовні навчальні заклади, в яких навчається 230 слухачів, 98 недільних шкіл. Духовним життям церкви опікується 190 священнослужителів.

Василь Райчинець – старший єпископ Союзу вільних церков християн євангельської віри України.

Церковні громади - члени Союзу[ред.ред. код]

Київська християнська євангельська церква "Голгофа" - Офіційний сайт - golgofa.kiev.ua

Навчальні заклади Союзу[ред.ред. код]

Українська євангельська теологічна семінарія (УЄТС)

Контактна інформація[ред.ред. код]

04075 м. Київ, вул. Гамарника, 57

для листів: а/с 83,

тел/факс: (044) 401-83-85