Союз південношлезвізьких виборців

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Союз південношлезвізьких виборців
Країна  Німеччина
Голова партії Флеммінг Майр
Дата заснування 30 червня 1948
Штаб-квартира Шлезвіг
Ідеологія данський регіоналізм, соціал-лібералізм
Членство в міжнародних організаціях Європейський вільний альянс
Кількість членів  3500
Офіційний сайт ssw.de

Союз південношлезвізьких виборців (СПВ) (нім. Südschleswigsche Wählerverband (SSW), дан. Sydslesvigsk Vælgerforening, півн.-фриз. Söödschlaswiksche Wäälerferbånd) — регіональна партія в землі Шлезвіг-Гольштейн.

Партія данської та фризької меншини в Німеччині заснована 30 червня 1948. На виборах до Бундестагу 1949 року отримала 1 місце.

На 1 вересня 2015 року партія СПВ налічувала 3630 членів, у тому числі 1065 в місті Фленсбург, 1517 в окрузі Шлезвіг-Фленсбург, 725 в окрузі Північна Фризія з островами Гельголанд і загалом 323 в окрузі Рендсбург-Екернферде та в Кілі.[1]

Партія представляє і захищає права данської і фризької меншин землі і єдина з усіх партій Німеччини звільнена від п'ятивідсоткового бар'єру, тому завжди може мати депутатів в ландтагу.

Як партія, яка представляє національну меншину, СПВ відмовляється ідентифікувати себе з ліво-правим політичним діапазоном. СПВ моделює свою політику на моделі скандинавських країн, що часто означає перевагу сильної держави загального добробуту, але, з іншого боку, на більш вільній ринковій моделі праці, ніж німецька модель соціальної ринкової економіки.[2]

Після виборів до ландтагу Шлезвіг-Гольштейна 6 травня 2012 р. була сформована коаліція за участю СДПН, «Зелених» і Союзу південношлезвізьких виборців. Представниця партії Анке Шпорендонк стала міністром юстиції, культури і європейських справ. Таким чином Союз південношлезвізьких виборців вперше увійшов до уряду Шлезвіг-Гольштейна, а отже й до Бундесрату Німеччини.

На останніх державних виборах 2017 року СПВ отримав 3,3 % голосів та три місця в ландтазі. З 2017 року перебуває в опозиції коаліції ХДС, ВДП та Зелених.

Отримала 1 місце в Бундестазі на виборах 2021[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. SSW mister medlemmer paa trods af hvervekampganer. In: Flensborg Avis. 1. September 2015, S. 7.
  2. José Magone (2011). Contemporary European Politics: A Comparative Introduction. Routledge. с. 392.
  3. У Німеччині вперше за 70 років до Бундестагу пройшла партія данської меншини. Українська правда (українською) . 27 вересня 2021. Процитовано 30 жовтня 2021.

Посилання[ред. | ред. код]