Спекуляція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Спекуля́ція (від лат. speculatio — вистежування, видивляння) — ризикована фінансова дія, що не обіцяє безпеку початкових інвестицій, а також повернення вкладених сум. Переважно спекуляція полягає в позичанні грошей, купівлі активів та боргів при усвідомленні того, що існує великий ризик значних втрат.

В контексті фінансового словника слово «спекуляція» та «інвестиція» є дуже специфічними. Хоча слово «інвестиція» вживається в загальному терміні для вкладення грошей у фінансову систему з наміром повернути прибутки через певний час, але більшість ризикованих грошей, включаючи кошти, які вкладені у світові біржі цінних паперів, є ніщо інше як спекуляція. Спекуляція вважається негативною в моральному контексті.[1]

Спекуляція як злочин — в радянському кримінальному праві спекуляція, тобто скупка і перепродаж товарів чи інших предметів з метою наживи, вважалася економічним злочином.

Спекуляція у філософії — абстрактне міркування, тип теоретичного знання, яке виводиться без звернення до досвіду («спекулятивне судження»)[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://sites.google.com/site/thefinancialspeculation[недоступне посилання з вересня 2019]
  2. Философский энциклопедический словарь. М.: «Советская энциклопедия», 1983. с. 645–646

Посилання[ред. | ред. код]