Специфікація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Специфіка́ція (англ. specification) — формалізований опис властивостей, характеристик і функцій об'єктів.

Специфікації у інформатиці[ред. | ред. код]

Формальна специфікація[ред. | ред. код]

Форма́льна специфіка́ція — математичне описання програмного забезпечення або обладнання, яке може бути використане для розробки реалізації. В ній описується, що має робити система, але не (обов'язково) вказується як. Маючи таку специфікацію, можна, використовуючи техніку формальної верифікації продемонструвати, що запропонований проект системи є правильним, по відношенню до специфікації. Такий підхід має перевагу в тому, що запропоновані невірні проекти систем можуть бути переглянуті до того як буде зроблено основні витрати на власне саму реалізацію. Альтернативний підхід полягає в тому, аби, виконуючи кроки по уточненню специфікації, вірність яких можна довести, перетворити специфікацію на реалізацію, яка буде вірною через побудову.

Специфікація в економіці[ред. | ред. код]

Специфіка́ція (від лат. species — вид, різновид і «…фікація»)
1. Визначення й перелік специфічних особливостей будь-чого.
2. Технічний документ, в якому зазначено назви частин, вузлів і деталей даного виробу, їхню кількість, матеріал, вагу тощо.
3. Видавнича С. — супровідний до оригіналу видання документ, у якому зведено всі вказівки щодо відтворення оригіналу у вигляді друкованого видання (технічні умови для набору, особливості верстки, друку й брошурувально-палітурних процесів)[1].

Специфікація — технічний документ з переліком конкретних матеріалів у розгорнутій номенклатурі (з докладною характеристикою), що потрібні підприємству в певній кількості для виконання виробничої програми[2].

Специфікація:
1. Визначення і перелік специфічних особливостей чого-небудь; розподіл на класи, групи за спільними ознаками, властивостями; класифікація.
2. Технічний документ, в якому зазначено назви частин, вузлів і деталей певного виробу, а також вказано їх кількість, матеріал, вагу і т. ін.; документ з переліком певних умов, яким повинен відповідати замовлений предмет[3].

Специфікація у машинобудуванні[ред. | ред. код]

Специфікацію виконують у відповідності до ГОСТ 2.106-96.

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]