Спецтехноекспорт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство "Спецтехноекспорт"
Тип бізнес-підприємство
Форма власності державний
Спеціалізація Військово-промисловий комплекс
Засновано 1998
Штаб-квартира Україна Україна: Київ
Територія діяльності міжнародна
Ключові особи Барбул Павло
(директор)
Холдингова компанія Укроборонпром
Сайт spetstechnoexport.com

Державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство Спецтехноекспорт — українська державна компанія, основним видом діяльності якої є експортно-імпортні відносини на світовому ринку озброєнь.

Історія[ред. | ред. код]

Підприємство створено Урядом України у липні 1998 року як дочірнє підприємство державної компанії «Укрспецекспорт. У 2010 році Спецтехноекспорт було включено до складу Державний Концерн «Укроборонпром».

З грудня 2015 року директором ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» є Барбул Павло Олексійович.

З 2014 року підприємство почало займатися забезпеченням потреб військово-промислового комплексу Україні. Це в першу чергу забезпечення заводів запчастинами, що не виробляються в Україні, та підготовка програм модернізації бронетехніки радянського зразка іноземними компаніями.

У 2015 році державне підприємство заявляло про налагодження співпраці із американськими компаніями Textron Systems та Flir Systems, канадською Inkas, турецькою «Aselsan».

«Спецтехноекспорт» стала першою компанією в Україні, що отримала ліцензію на виробництво безпілотників. У 2015 році «Спецтехноекспорт» представив Президенту України 5 моделей безпілотних авіаційних комплексів українського виробництва — «Patriot RV010», «Observer-S», «А1-С Фурія», «Columba» та «Sparrow».

Сучасний стан[ред. | ред. код]

Компанія спеціалізується на експорті та імпорті новітньої зброї, військової продукції і технологій, а також техніки спеціального призначення. За величиною валового доходу і за обсягами надходження валюти в країну «Спецтехноекспорт» є другим найбільшим спецекспортером в Україні.

Співпрацює з українськими підприємствами, науково-дослідними центрами, конструкторськими бюро, державними та приватними компаніями з більш ніж 30 країн світу. Постійними партнерами компанії є Міністерства оборони Республіки Індія (за відкритою інформацією річний військовий бюджет Індії у 2015 році становить близько $ 41 млрд, частка України на цьому ринку менше 1%), Алжиру, Індонезії, Малайзії, Бангладеш.

За офіційно опублікованою інформацією, протягом 2015-2017 років «Спецтехноекспорт» щорічно виконує контракти загальною вартістю 120-140 млн. дол США. 10% експортних контрактів підприємства стосуються організації науково-дослідних робіт в Україні з метою створення інноваційних технологій у сфері оборони. На початку 2018 року директор ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» Павло Барбул інформував громадськість про те, що загальний обсяг портфелю замовлень "Спецтехноекспорту" оцінювався в $ 500 млн долл. США

Головним замовником продукції та послуг ДГЗП «Спецтехноекспорт» є Міністерство оборони Індії. Як заявляв директор підприємства Павло Барбул, у 2018 році в роботі Спецтехноекспорта знаходиться майже 400 контрактів з індійськими замовниками.[1]. Так, за результатам выставки DefExpo в Індії у 2018 році Спецтехноекспорт уклав нові контракти загальною вартістю 19 мільйонів доларів. «Спецтехноекспорт» також тісно співпрацює з державними та приватними корпораціями Індії, серед яких Bharat Electronics Limited, Reliance Defense Limited, Tata Power Company Limited, Punj Lloyd, Larsen Turbo та ін.

Нові напрямки роботи[ред. | ред. код]

«Спецтехноекспорт» став першою компанією України, що отримала ліцензію на імпорт в країну військового обладнання виробництва США[2]. Зокрема, Спецтехноекспорт здійснює закупівлю американських гранатометів PSRL виробництва американської компанії Air Tronic USA на потреби українських силових структур.

«Спецтехноекспорт» розпочав тісну співпрацю з п'ятьма європейськими країнами у питаннях здійснення поставок Україні продукції військового призначення[3].

Також «Спецтехноэкспорт» - це перша українська компанія, яка виграла міжнародний публічний тендер за правилами GPA. За результатами тендеру, який проводився відповідно до європейської Оборонної директиви 2009/81/ЄC, "Спецтехноекспорт" буде постачати комплектуючі до танків Т-72 протягом 2017-2019 рр. років для днієї з європейських країн (країна поставки в офіційних повідомленнях не називалася).

Офіційний статус компанії[ред. | ред. код]

«Спецтехноекспорт» є державним госпрозрахунковим зовнішньоторговельним підприємством та не є розпорядником бюджетних коштів. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства ґрунтується на принципах самоокупності та самофінансування і провадиться відповідно до законодавства України.

«Спецтехноекспорт» має всі ліцензії та дозволи від Уряду України, необхідні для експорту продукції військового та подвійного призначення, та керується у своїй діяльності міжнародними угодами та міждержавними зобов’язаннями щодо контролю над експортом озброєнь.

Місія[ред. | ред. код]

  • Зміцнювати авторитет України за кордоном як країни з високим технологічним потенціалом.
  • Підвищувати якісний рівень озброєння української армії.
  • Залучати інвестиції у створення нових зразків озброєння та військової техніки в Україні.


Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]