Відношення толерантності: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
суміш розкладок за допомогою AWB
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Немає опису редагування
м (суміш розкладок за допомогою AWB)
{{автопереклад}}
== Визначення ==
'''Відношення толерантності''' (близькості, подібності) — [[рефлексивне відношення|рефлексивне]], [[симетричне відношення|симетричние]] та не [[транзитивне відношення|транзитивне]] [[бінарне відношення]].
Найвищий ступінь від подібності - '''непомітність''', а зовсім не однаковість, як може здатися на перший погляд. Однаковість - властивість якісно інша. Справа в тому, чю нерозрізнені об'єкти (так само, як і подібні) не розбиваються на класи так, щоб у кожному класі елементи не розрізнялися, а елементи різних класів свідомо розрізнялися.
 
Справді,візьмемо множину точок на площині. Нехай величина лежить нижче порога разрешимости очі, тобто - Таку відстань, при якому точки, що знаходяться на цій відстані, невиразні візуально (при обраному видаленні площині від спостерігача). Візьмемо тепер точок, що лежать на одній прямій і віддалених (кожна від сусідніх) на відстані. Кожна пара сусідніх точок нерозрізнена, але якщо достатньо велика, то перша і остання точки будуть відстояти один від одного на метр і свідомо будуть помітні. Зрозуміло, однаковість є приватний випадки нерозрізненості і подібності.
 
Традиційний підхід до вивчення подібності або нерозрізненості полягає в тому, щоб спочатку визначити міру подібності, а потім дослідити взаємне розташування подібних об'єктів. Англійський математик Зиман, вивчаючи моделі зорового апарату, запропонував аксіоматичне визначення схожості. Тим самим властивості подібності стало можливим вивчати незалежно від того, як конкретно воно задано в тон чи іншій ситуації: відстанню між об'єктами, збігом якихось ознак чи суб'єктивною думкою спостерігача.

Навігаційне меню