Відмінності між версіями «Вільха біла»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
| ncbi = 109068
}}
'''Вільха біла''' (''Alnus rhombifolia'') — рослина роду [[вільха]], росте у західній частині [[Північна Америка|Північної Америки]].
'''Вільха біла''' (''Alnus rhombifolia'') — рослина роду [[вільха]], росте у західній частині [[Північна Америка|Північної Америки]]. Звичайно росте в безпосередній близькості від водних потоків і є індикатором постійно високого водного стола. Біла вільха має листопадні, безволосі, плоскі листки із зубчастими краями, які не згортаються у трубочку. Чоловічі і жіночі квітки рознесені до окремих сережок на тому ж дереві. Дерев'яниста жіноча сережка нагадує маленький сосновий конус, часто золотиться і використовується як коштовність. Молоді пагони раніше використовувалися для виробництва стріл. Суха перегнила деревина вільхи білої використовувалася разом з корою верби як припарка на ранах. Коріння вільхи мають червоний колір і використовувалися для виробництва плетених корзин. Вільхи мають вузлики на коріннях, з бактеріями, що здійснюють [[фіксація азоту|фіксацію азоту]] і дозволяють їм рости на бідних ґрунтах. Коли листя розкладається, воно збагачує ґрунт і робить його кислішим.
 
'''Вільха біла''' (''Alnus rhombifolia'') — рослина роду [[вільха]], росте у західній частині [[Північна Америка|Північної Америки]]. Звичайновичайно росте в безпосередній близькості від водних потоків і є індикатором постійно високого водного стола. Біла вільха має листопадні, безволосі, плоскі листки із зубчастими краями, які не згортаються у трубочку. Чоловічі і жіночі квітки рознесені до окремих сережок на тому ж дереві. Дерев'яниста жіноча сережка нагадує маленький сосновий конус, часто золотиться і використовується як коштовність. Молоді пагони раніше використовувалися для виробництва стріл. Суха перегнила деревина вільхи білої використовувалася разом з корою верби як припарка на ранах. Коріння вільхи мають червоний колір і використовувалися для виробництва плетених корзин. Вільхи мають вузлики на коріннях, з бактеріями, що здійснюють [[фіксація азоту|фіксацію азоту]] і дозволяють їм рости на бідних ґрунтах. Коли листя розкладається, воно збагачує ґрунт і робить його кислішим.
 
{{без джерел}}
{{botany-stub}}
 

Навігаційне меню