Відмінності між версіями «Юань Чжень»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
75 байтів додано ,  8 років тому
нема опису редагування
м (Робот: добра стаття zh-classical:元稹; косметичні зміни)
 
== Життєпис ==
Походив з аристократичної родини. Був нащадком імператорів з династії Північна Вей. Народився у м.[[Лоян]] у родині дрібного чиновника Юань Куана та панні Чен. У [[786]] році залишився без батька, під опікою матері. Спочатку отримував освіту вдома, згодом у місцевій школі. У [[793]] році здав іспит на знання класичних текстів, а у [[802]] році отримав посаду копіювальника у місцевому архіві.
 
У [[806]] році склав імператорський іспит у [[Чан'ань|Чан'ані]], за результатами яких отримав звання юй-ши та посаду молодшого радника законодавчого бюро. на цій посаді проявив неабияку енергію та завзяття, закликаючи імператора [[Сянь-цзун]]а прийняти заходи для оборони країни від північних племен. Тут Юань Чжень вступив у конфлікт з впливовими сановниками Ван Шувенєм та Ван Пі. Зрештою його відправили на посаду очільника округу навколо м. Лоян. Згодом він подав у відставку у зв'язку зі смертю матері. У [[808]] році повертається на державну службу — до імператорського цензорату. У [[809]] році він викрив зловживання впливового префекта Ян Лі. Проте друзі останнього домоглися звільнення Юань Чженя й відправки того очільником провінційного цензорату у м. Лоян. На цій посаді він продовжував боротися з корупцією та хабарництвом.
 
Вороги Юань Чженя знову домоглися переведення того до м.міста Цянлін (сучасне Цзинчжоу, провінція [[Хюбей]]). Тут він багато часу приділяв творчості, складанню віршів. У [[818]] році стає генеральним секретарем префектури Го. У [[819]] році імператор Сянь-цзун викликав Юань Чженя до столиці. Тут його призначили до міністерства обрядів.
 
У [[820]] році за нового імператора [[Му-цзун]]а Юань Чжень повертається до законодавчого департаменту, займається розробкою імператорських наказів. Незабаром після цього отримує посаду головного вченого імперії. У 821–823[[821]]–[[823]] роках точилася боротьба Юань Чженя та сановника та військовика Пея Ду за вплив на імператора. Втім зрештою Юаня відправлено очільником префектури Тон з центром у сучасному м.місті [[Шаосін]], провінція [[Чжецзян]].
 
У 829–830[[829]]–[[830]] роках за імператора [[Вень-цзун]]а займав низку важливих посад в уряді імперії. У [[831]] році Юань Чженя було призначено військовим губернатором округу [[Учань|Учан]] й головою префектури Е. Тут він й раптово сконавпомер 2 вересня цього ж року.
 
== Творчість ==
Був одним з відомішихнайвідоміших поетів свого часу. Головним чином знаним серед вищих сановників та знаті. В його є 100 томів віршів, що поділяють на 4 елегію й поему «Літній палац». Підтримував гарні стосунки з іншими відомими поетами, зокрема [[Ду Фу]] та [[Сюе Тао]], коханцем якої він був.
 
Також Юань Чжень склав 300-томну збірку стародавніх й сучасних йому '''правових''' актів.

Навігаційне меню