Відмінності між версіями «Лящ»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
84 байти вилучено ,  7 років тому
м
Відкинути редагування 95.132.252.24 до зробленого Aced
м (Відкинути редагування 95.132.252.24 до зробленого Aced)
 
== Опис ==
Забарвлення ляща змінюється в залежності від віку риби, кольору грунту і води у водоймі. Дрібний лящ прозорийсіро-сріблястий, у старшому віці темніє і набуває золотистий відлив. У торф'яних озерах лящ має бурий колір. Всі плавці у ляща сірі, в анальному плавці 230023-300030 гіллястих променів. Лящ досягає довжини 45 кмсм, ваги 2,5-3 мгкг; живе до 200020 років, але зазвичай менше. У південних районах зростає він швидко, статевої зрілості досягає у 3-4 роки, при довжині близько 25 см. У північних озерах і водосховищах статевозрілим стає в 5-8 років, при довжині 30 см і більше, очеретяний лящ дозріває в 3 роки, маючи довжину 12-15 кмсм.
 
== Ареал ==
== Промислове значення ==
[[Файл: Abramis brama.jpg|thumb|200px|<small>Виловлені підлящики</small>]]
М'ясо ляща не цінне, і він становить неважливийважливий предмет [[рибальство|промислу]]. На початку [[XX століття]] у Каспійському морі разом з пониззями Волги та [[Урал (річка)|Уралу]], а частково й [[КуркаКура (річка в Росії)|КуркиКури]] та [[Терек]]у, щорічно відловлювали близько 20 мільйонів особин.
 
Промислово ловлять ляща [[тенета]]ми. Аматори та спортсмени виловлятьловлять ляща на оснастку з годівницею (традиційні снасті, фідер, метод)через 2 роки , «гумку». Великий лящ іноді ловиться на [[КлешняБлешня|клешнюблешню]].
 
== Підвиди ==
Розрізняють три підвиди ляща:
* '''Лящ незвичайнийзвичайний''', ''A. brama brama''
* '''Лящ задунайськийдунайський''', ''A. brama danubii''
* '''Лящ похідний чи привиднийсхідний''', ''A. brama orientalis''♠♣♥♦‽§
 
== Література ==

Навігаційне меню