Відмінності між версіями «Джо Завінул»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
м (Перенесено 22 інтервікі-посилань до Вікіданих (d:Q44767))
Те, що грав Завінул в кінці життя, мало схоже на [[джаз]], але сам він заявляв ще років 20 тому, що це джаз, просто з новими звуками, інструментами, елементами. Він відкидав будь-які стилістичні ярлики, які вішали на нього критики. І мав на це повне право: адже він створив власний різновид мистецтва.
 
Боксер, футболіст, [[Посол доброї волі ООН|посол доброї волі]] [[Австрія|Австрії]] в [[Африка|Африці]] — це теж все про Завінула. Бокс був його улюбленим видом спорту. У 1970-1980-і Завінул тренував американських боксерів, був помічником головного тренера, працював на боях найвищого рівня. «Я сам досі боксую, вже більше 35-ти років. І боксуватиму навіть в день своєї смерті» - говорив він.
 
Великий американський джазист і австрійський громадянин, Джо Завінул став чимось на зразок пророка і філософа для сучасної музики. З його ім'ям пов'язані блискучі сторінки джазу 1960-х, з ним же пов'язані записи кінця 1960-х, які багатьма називаються смертю джазу, і з його ж ім'ям безпосередньо пов'язано явище, яке вважається новим витком розвитку джазу.

Навігаційне меню