Відмінності між версіями «Очки досвіду (відеоігри)»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
м (Вилучення 21 інтервікі, відтепер доступних на Вікіданих: d:q604973)
'''Досвід''' у [[Відеогра|відеоіграх]] — умовне позначення досягнень персонажа, виражене в числовому еквіваленті. Нерідко слово ''досвід'' замінюється геймерами на «експа» (слово вживається у жіночому роді, від скорочення «XP» слова {{lang-en|experience}}). У деяких іграх досвід може виражатися в рівнях, тоді його замінюють словом «рівень» {{lang-en|level}}.
 
Слід розрізняти очковий еквівалент [[дослідне знання|досвіду]] іта ігрові очки: досвід, як правило, є засобом придбання нових навичок або характеристик ву [[рольова гра|рольових іграх]]. Досвід нараховується за знищення противників (''монстрів або гравців''), а також за виконання ігрових завдань (''місій'').
 
Зі збільшенням складності гри кількість нарахованих гравцеві очок досвіду збільшується, і разом з цим збільшується кількість очок досвіду, необхідненеобхідна для підняття/покращення навичок.
 
За накопичення певної кількості досвіду, гравець здобуває визначений [[Рівень (комп'ютерні ігри)|рівень]]. У різних іграх, підвищення рівня може підняти основні навички гравця (''сила, спритність …'') або давати йому додаткові унікальні здібності.
 
== Системи накопичення досвіду ==
* Заснована на рівні гравця — чим вищевищий рівень гравця, тим більше (''або менше'') досвіду він отримує.
* Заснована на навичках гравця — гравець отримує досвід ву залежності від його характеристик свого персонажа.
* Заснована на «множнікількості/сукупності битв» («combat multiplier»)'' — чим більше гравець завдав шкоди за одну битву, тим більше досвіду він отримує.
 
[[Категорія:Ігровий процес відеоігор]]
1484

редагування

Навігаційне меню