Відмінності між версіями «Оптичний носій»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
(Перенаправлено на Оптичний диск)
 
{{Пишу}}
#REDIRECT [[Оптичний диск]]
'''Оптичні накопичувач''' або '''Опитчний носій інформації''' це термін у галузі [[інформатика|інформатики]], що позначає засіб зберігання даних з допомогою носіїв та самі носї, що зчитуються оптично. Дані записуються, з допомогою позначок на паттерні, який може бути прочитаний знову [[світло]]м, зазвичай променем [[лазера]], точно зосередженого на диску, що обертається. Застарівшим зразком опитчного накопичувача, який не вимагає використання комп'ютерів, є [[Мікрофільмування||мікрофільм]]. Є й інші засоби оптично зберігання даних і нові методи знаходяться в стадії розробки. Оптичні накопичувачі відрізняються від інших методів [[комп'ютерна пам'ять|зберігання даних]], які використовують інші технології, такі як [[магнетизм]] або [[напівпровідник]]и.
 
Оптичні накопичувачі можуть варіюватися від a один диск читати a один [[CD-ROM]] на декількох дисках, які читають кілька дисків, такі як [[оптичний автомат]]. ([[компакт-диски один компакт-диск в]]) можуть містити близько 700МБ ([[мегабайт|мегабайт]]) та [[оптичний автомат|оптичні музичні автомати]] може містити набагато більше.
 
Термін '''оптичний привід''' звичайно відноситься до a пристрою в a комп'ютера, який може читати [[CD-ROM|CD-ROM]] або інший [[оптичний диск|оптичні диски]].
 
За оцінками, цього року 2007, оптичні накопичувачі представляє 27% технологічного потенціалу в світі для зберігання інформації.<ref name="HilbertLopez2011">[http://www.sciencemag.org/content/332/6025/60 "The World’s Technological Capacity to Store, Communicate, and Compute Information"] especially [http://www.sciencemag.org/content/suppl/2011/02/08/science.1200970.DC1/Hilbert-SOM.pdf Supporting online material], Martin Hilbert and Priscila López (2011), [[Science (journal)]], 332(6025), 60-65</ref>
 
== Див. також ==
 
* [[Пристрій зберігання даних]] — більш широкою темою всіх пристроїв, що зберігають дані.
* [[Оптичні носії дошка диск]] — сучасні оптичні диски, такі як [[CD-ROM|CD-ROM]] та пов'язані формати.
* [[Оптичний Jukebox]]
#REDIRECT* [[Оптичний диск]]
* [[оптичний стрічка]] — більше можливостей, ніж магнітну стрічку, але не як економічно ефективним
* [[Магнітно-оптичний привід]] — поєднує оптичні та магнітні технології для збереження даних.
* [[Лазерна програвач]] — a пристрій, який оптично зчитує механічні носії даних.
* [[HDSS|Голографічна зберігання даних системи]] — потенціал нової технології оптичного зберігання.
* [[3 Див зберігання] оптичний даних]] — потенціал нової технології оптичного зберігання.
* [[оптичний Технологія зберігання Асоціація]] — торгово-промислова асоціація
 
== Примітки==
{{Reflist}}
[[Категорія:Інформаційні технології]]
[[Категорія:Носії інформації]]

Навігаційне меню