Відмінності між версіями «Геосфери»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
414 байтів додано ,  7 років тому
Вона утворює її переривчасту водну оболонку. Середня глибина океану становить 3,8 км, максимальна (Маріанська западина Тихого океану) — 11 022 км. Близько 97% маси гідросфери складають солоні океанічні води, 2,2% — води льодовиків, інша частина припадає на підземні, озерні і річкові прісні води. Область біосфери в гідросфері представлена у всій її товщі, однак найбільша густота живої речовини припадає на поверхневі верстви, що прогріваються і освітлені променями сонця, а також прибережні зони.
 
У загальному вигляді прийнято ділення гідросфери на Світовий океан, поверхневі води і підземні води. Велика частина води зосереджена в океані, значно менше — в континентальній річкової мережі і підземних водах. Також великі запаси води є в атмосфері, у вигляді хмар і водяної пари. Понад 96% обсягу гідросфери складають моря й океани, близько 2% — підземні води, близько 2% — льоди і снігу, близько 0,02% — поверхневі води суші. Частина аш2оН2О знаходиться в твердому стані у вигляді льодовиків, снігового покриву та у вічній мерзлоті, представляючи собою кріосферу.
 
Поверхневі води, займаючи порівняно малу частку в загальній масі гідросфери, все ж відіграють найважливішу роль в житті наземної біосфери, будучи основним джерелом водопостачання, зрошення і обводнення. Понад те ця частина гідросфери знаходиться у постійній взаємодії з атмосферою і земною корою.
 
==== Земна кора ====
Земна кора- продукт фізико-хімічних процесів надр Землі ,її зовнішній шар. Земну кору складають магматичні, осадочні та метаморфічні ,гірські породи.
 
Верхня з внутрішніх оболонок відділяється від мантії [[поверхня Мохоровичича|поверхнею Мохоровичича]]. Товщина земної кори під океанами 5…10 км, під гірськими системами — до 60…80 км.
# ''Круть И. В.'' Введение в общую теорию Земли. М., 1978, 368 с. {{ref-ru}}
# ''Ласточкин А. Н.'' Системно-морфологическое основание наук о Земле (Геотопология, структурная география и общая теория геосистем). Спб., Издательство НИИХ СПбГУ, 2002, 762 с. ISBN 5-7997-0450-9. {{ref-ru}}
# Д.К. Біленко Основи геології і мінералогії. Видавництво "Вища школа". Київ -1973
 
{{geo-stub}}
Анонімний користувач

Навігаційне меню