Відмінності між версіями «Натуралізм (живопис)»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
м (суміш розкладок за допомогою AWB)
'''Натуралізм (живопис)''' - (від лат. natura - «природа») - пізній етап розвитку французької реалістичного живопису, що припав на 1870-і роки. Натуралістами називали колишніх художників- академістів, які прагнули якомога більш точно, фотографічно закарбувати сучасну дійсність, зокрема, повсякденне життя селянства і робітничого класу.
 
У порівнянні з творами Курбе соціально- критична і сатирична складові в творах натуралістів відійшли на другий план. До появи терміна «імпресіонізм» його представників зараховували до натуралістам (так, наприклад, надходить Золя в нарисі 1868 «Натуралісти»). У міру того, як імпресіоністи отримували все більше визнання, інтерес до натуралізму сходив нанівець. Завдання безпристрасного фіксування реальності, які ставили перед собою художники цього напрямку, з успіхом виконувала фотографія.
 
Не слід плутати натуралістичний підхід до мистецтва з літературним натуралізмом - напрямом у літературі кінця XIX і початку XX століття, яке, крім Золя, представляли Гі де Мопассан і Теодор Драйзер.
 
== Див. також ==
* [[Реалізм]]
 
{{Ізольована стаття}}
 
[[Категорія:Мистецькі течії]]
{{Без категорій|дата=листопад 2013}}
6374

редагування

Навігаційне меню