Магдала: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
доповнення
доповнення
Рядок 11: Рядок 11:


== Джерела ==
== Джерела ==
* [[s:ru:БЭАН/Магдала, Магдалинские пределы|'''Магдала''']] — стаття з [[Біблійна енциклопедія архімандрита Никифора|Біблійної енциклопедії архімандрита Никифора]] {{ref-ru}}
*[[s:ru:БЭАН/Магдала, Магдалинские пределы|'''Магдала''']] — стаття з [[Біблійна енциклопедія архімандрита Никифора|Біблійної енциклопедії архімандрита Никифора]] {{ref-ru}}
*[http://www.newadvent.org/cathen/09523a.htm ''Католицька Енциклопедія''] — Магдала (Magdala), два місця, згадані в [[Талмуд]]і {{ref-en}}
*Zangenberg, Jürgen: Magdala am See Gennesaret, 2001 ISBN 3-933688-49-3 {{ref-de}}
*Zangenberg, Jürgen: Magdala am See Gennesaret, 2001 ISBN 3-933688-49-3 {{ref-de}}



Версія за 19:24, 18 лютого 2014

Магдала на Генісаредському Озері

Магдала (івр. מגדל‎, «Вежа»; у Новому Завіті використовується арамейська форма Магдала, а у Йосипа Флавія відома як Таріхея) — село на західному узбережжі Генісаредського Озера, бл. 6 км на північ від Тверії.

Історія

У античні часи Магдала була містом. У 1 ст. до н. е. елліністична Таріхея була напевне найбільшим містом Галілеї і за Йосипом Флавієм нараховувала 37600 мешканців[1]. Магдала відома з Нового Завіту як батьківщина Марії Магдалини — одної з ранніх учениць Ісуса Христа. В серпні 2009 року було проведено археологічні розкопки при будівлі Готелю у Магдалі на території місії францисканців у Святій Землі. При цьому знайдено залишки античної синагоги площею бл. 120 м² з мозаїкою на підлозі, кам'яними лавками та стінами прикрашеними фресками. Рельєф з кам'яних блоків у синагозі утворює менору[2]. Керівник розкопок Діна Авшалом-Ґорні схиляється до думки, що на цьому місці розкопано найстарішу з відомих синагог, часів Другого Храму[3][4] . Конгрегація Легіонерів Христа утримує також «Центр Магдала», наріжний камінь якого заклав у 2004 році папа Бенедикт XVI та бере участь у археологічних розкопках[5].

За Йосифом Флавієм, місцеві жителі протистояли Іроду Великому та римлянам, при цьому шукали порятунок у численних печерах ваді ель-Гамман — каньйоноподібній долині на на захід від Магдали. Внаслідок цих подій місцевість було сильно зруйновано у 66 році. У 12 столітті хрестоносці збудували там церкву, яка проте з часом зруйнувалася. Теперішнє поселення засноване у 1910 році і нараховує 2000 мешканців.

Примітки

  1. Carsten Claussen: Versammlung, Gemeinde, Synagoge - das hellenistisch-jüdische Umfeld der frühchristlichen Gemeinden, Vandenhoeck & Ruprecht, 2002, ст. 182.(нім.)
  2. http://blog.bibleplaces.com/2010/06/questioning-date-of-magdala-synagogue.html
  3. http://www.haaretz.com/hasen/spages/1113823.html
  4. Robert Wenning: Israel Magdala - Die wirkliche Synagoge? Und die älteste?; у Welt und Umwelt der Bibel, Archäologie - Kunst - Geschichte, Band 1/2010, Katholisches Bibelwerk e.V., Stuttgart, ст. 65.(нім.)
  5. magdalacenter.com

Джерела